МВС України хоче прискорити впровадження системи реєстрації IMEI-кодів мобільних телефонів
Міністерство внутрішніх справ виступає за найскоріше введення в дію системи реєстрації IMEI кодів мобільних телефонів. Про це на прес-конференції повідомив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.
За його словами, до 80% предметів посягання при крадіжках з боку злочинців - це мобільні телефони. Тому, за його словами, Національній комісії регулювання зв'язку (НКРЗ) необхідно ввести в дію систему обліку IMEI кодів мобільних телефонів.
За його словами, якщо ця система буде введена, то навіть зміна коду у вкраденому телефоні не дозволить використовувати в подальшому цей телефон, оскільки така зміна потягне за собою виключення телефону з обслуговування його оператором. "Сподіваюсь, що з нового року, ця система запрацює", - сказав міністр.
Він закликав керівників місцевих органів влади, спрямовувати кошти, що надходять від штрафів за порушення правил дорожнього руху до місцевих бюджетів на обладнання вулиць та громадських місць камерами відео спостереження. Такий захід, на його думку, дозволить покращити роботу МВС в сфері розслідування ДТП та злочинів.
За його словами, кошти для цього в місцевих органах влади є, оскільки із 800 млн грн, які сьогодні надійшли до бюджету за рахунок сплачених штрафів за порушення ПДР, 400 млн грн залишаються в місцевих бюджетах.
IMEI (International Mobile Equipment Identifier) - число, що складається з 15 цифр - унікальний номер кожного мобільного телефону стандарту GSM. Встановлюється на заводі при виготовленні і служить для точної і повної ідентифікації пристрою в GSM мережі. Якщо Ви хочете дізнатися свої IMEI номер, наберіть на клавіатурі *#06# у режимі очікування. Цей номер повинен збігатися з номером на наклейці під батареєю телефону і номером на коробці від телефону.
Раніше НКРЗ і мобільні оператори домовилися про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів. Про це розповів "Комерсант-Україна" член комісії Володимир Олійник. За його словами, "Астеліт" і "Українські радіосистеми" (УРС; ТМ Beeline) будуть готові до реалізації проекту до кінця цього року, а МТС і "Київстар" - "не раніше початку, а то і середини наступного". Спочатку передбачалося, що впровадження нового порядку ввезення і реалізації мобільних телефонів, спрямованого на боротьбу з "сірим" імпортом, буде розбито на декілька етапів.
Перший з них зачіпав імпортерів - їх зобов'язали протягом 10 днів після ввезення партії мобільних телефонів надавати Держцентру радіочастот (УДЦР) інформацію про всі IMEI-коди (унікальні ідентифікаційні номери телефону, які присвоюються на заводі і при кожному включенні передаються в мережу мобільного оператора). А ритейлери повинні були до 30 травня ц.р. зареєструвати в УДЦР коди телефонів, ввезених до ухвалення нових правил. Оператори мали підключитися до реалізації плану восени. До 30 вересня ц.р. їх зобов'язали надати УДЦР інформацію про IMEI-номери телефонів, що обслуговуються їх мережами, - вони будуть включені в реєстр і вважатимуться легальними.
Станом на 20 жовтня 2009 р. УДЦР завершив формування узагальненої бази ІМЕІ-кодів мобільних телефонів. В в «білий» список бази даних було внесено 79, 147956 млн. ІМЕІ-кодів. З них 76, 239974 млн. - це коди мобільних телефонів, які на 1 вересня 2009 р. працювали в мережах українських операторів, а також продавалися на законних підставах і будуть підключені до мереж операторів і надалі. «Поповнюватися «білий» список бази даних буде за рахунок ІМЕІ-кодів мобільних телефонів, які законно ввезені на територію України і продаються в торговій мережі», - додали в УДЦР.
Член НКРЗ Володимир Звєрев говорив, що відтепер оператори мобільного зв'язку перевірятимуть IMEI-коди телефонів і відключатимуть незареєстровані телефони від своєї мережі. Оператори зв'язку стверджують, що їм нескладно подати в терміни базу абонентських кодів. Але заявлені терміни останнього етапу (впровадження системи моніторингу IMEI-кодів) нездійсненні.
Нагадаємо, НКРЗ 25 березня ц.р. створила єдиний реєстр легально ввезених телефонів для протидії постачанням нелегальних і не призначених для ввезення до України мобільних телефонів. 5 лютого НКРЗ заборонила продаж мобільних телефонів, IMEI-коди яких відсутні в узагальненій базі даних УДЦР.
За даними Державної митної служби, в 2008 р. до України ввезено 8 млн мобільних телефонів, з яких офіційно - всього 671 тис.