ru ua

МВС: Тварини в Київському зоопарку померли від виснаження і хвороб

Автор: RBC.UA
Результати судово-медичної експертизи щодо смерті слона Боя у Київському зоопарку говорять про те, що тварина не була отруєна, а померла через виснаження і стрімку втрату ваги. Про це повідомили в столичній міліції, де більше місяця чекали на результати експертизи, передає ТСН.

Результати судово-медичної експертизи щодо смерті слона Боя у Київському зоопарку говорять про те, що тварина не була отруєна, а померла через виснаження і стрімку втрату ваги. Про це повідомили в столичній міліції, де більше місяця чекали на результати експертизи, передає ТСН.

«Експертиза показала, що вмісту отруйних речовин в крові слона або його інших частинах тіла не було знайдено. Підстав для порушення кримінальної справи немає. Щодо верблюда там також була певна інфекція. Верблюд хворів. Отже говорити, що якесь спеціальне отруєння або знищення тварин - не доводиться» - заявив начальник відділу зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в м. Києві Володимир Поліщук.

Правоохоронці не бачать, чим вони можуть вплинути на ситуацію з тваринами у столичному звіринці. "Скільки працівників міліції біля одного слона не поставити, навряд чи стан тварин буде кращий, якщо їх нормально не годувати, не робити вакцинації, не давати вітамінів", - відзначив В.Поліщук.

Нагадаємо, 30 травня в столичному зоопарку загинула самка бізона Вія. 25 травня в зоопарку загинула верблюдиця, а 26 квітня - слон. Співробітники зоопарку заявили, що тварин отруїли невідомі, крім того, були отруєні ще й яки, але цих тварин вдалося врятувати.

Тим часом зоозахисні організації постійно попереджають про нові трагедії. За два дні до смерті самки бізона вони повідомили про тяжко хворого гаяла. До того пророкували смерть слона, зебри, ведмедя. За прогнозами зоозахисників, зоопарк протримається максимум до осені. Екс-заступник директора зоопарку Кирило Трантін побоюється, що скоро можуть з'явитися повідомлення про те, що зоопарк не потрібен киянам, бо він доведений до рівня концтабору для тварин.

В такому випадку існує загроза того, що земля, на якій розташовано зоопарк, може бути продана. Для цього звіринець треба позбавити статусу заповідника. Проте для цього, за словами керівника управління законодавства з питань земельних відносин Мін'юсту Миколи Коваленка, зоопарк має втратити наукову та природню цінність, як об'єкту природно-заповідного фонду. Але в Мін'юсті не пам'ятають таких прецедентів у новітній історії України. У зоопарках, тим часом, таких частих і незрозумілих смертей тварин теж не пригадують.

Нагадаємо, напередодні Київський міський голова Леонід Черновецький тимчасово відсторонив від виконання службових обов'язків директора КП "Київський зоопарк" Світлану Берзіну на час проведення розслідування причин загибелі тварин. За даними прес-служби Київської міської державної адміністрації (КМДА), окрім цього, з метою засттосування термінових заходів із забезпечення безпеки тварин, що утримуються в міському зоопарку, відповідним фахівцям Л.Черновецький доручив розробити схему розміщення спеціальних відеокамер спостереження на території зоопарку.
Також Л.Черновецький доручив голові постійної комісії Київради з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики ініціювати створення тимчасової контрольної комісії Київради з розслідування причин загибелі тварин в міському зоопарку, а також підготувати та внести на розгляд Київради проект рішення з цього питання. Зазначений проект рішення має бути представлений на розгляд депутатського корпусу на найближчому пленарному засіданні Київради 3 червня поточного року.