ua en ru

МВС порушило справу проти директора ДП "Укрвакцина"

Автор: RBC.UA
Головне слідче управління МВС України порушило кримінальну справу проти директора ДП "Укрвакцина" за звинуваченням у зловживанні службовим становищем при закупівлі вакцини "Пентаксим" в 2009 р., повідомляє прес-служба МВС України.

Головне слідче управління МВС України порушило кримінальну справу проти директора ДП "Укрвакцина" за звинуваченням у зловживанні службовим становищем при закупівлі вакцини "Пентаксим" в 2009 р., повідомляє прес-служба МВС України.

Згідно з повідомленням пресс-служби, в ході розслідування встановлено, що директор ДП "Укрвакцина" уклав і підписав з порушеннями тристоронній договір про закупівлю вакцини "Пентаксим" на 2009 р. Дії чиновника привели до заволодіння бюджетними коштами на суму понад 50 млн грн.

Справу проти керівника ДП "Укрвакцина" порушено за частиною 2 статті 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Печерський районний суд Києва обрав стосовно службової особи запобіжний захід у вигляді арешту.

Відзначимо, що в повідомленні МВС не називається прізвище директора ДП "Укрвакцина". На офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України, зазначено, що генеральним директором ДП "Укрвакцина" є Олександр Кузнєцов.

Нагадаємо, що на початку червня окружний суддя США Енн Л. Ейкен винесла заочне рішення проти Olden Group (Орегон, США), зобов'язавши компанію виплатити Україні 60 млн дол., за незаконну закупівлю медикаментів.

Зазначимо, що позов був поданий в 2010 р. в результаті розслідування медичних закупівель попереднього уряду України, очолюваного Юлією Тимошенко. Перевірка, за сприяння американської слідчої фірми Kroll Inc та інших, привела до позову штату Орегон за заявою державного підприємства "Укрвакцина".

Перевірка показала мережу офшорних компаній, зареєстрованих в США, і пов'язаних з Olden, які нібито брали участь у шахрайських схемах, говориться в доповіді Kroll. Одна з фірм була названа в документах, поданих в рамках розслідування Міністерства юстиції США щодо хабарів за межами країни відносно концерну Daimler AG в 2010 р.

Як пише видання, в позові стверджується, що Olden уклала фіктивний контракт з Interfarm LLC і представила фальшиві митні декларації, що спотворило закупівельні ціни на вакцини. Гроші "Інтерфарм", отримані від податків громадян України, були "відмиті" з використанням банківських рахунків США та Латвії, стверджувалося в позові.

Марк МакДугалл, партнер Akin Gump Strauss Hauer & Feld, який представляє "Укрвакцина", сказав: "Мета нашого клієнта - активне дотримання цього рішення окружного суду і використання всіх правових засобів для того, щоб визначити, куди пішли гроші українського уряду, і отримати їх назад ".

Нагадаємо, раніше прес-служба Кабміну повідомляла, що суд округу Орегон (США) 20 травня 2011 прийняв рішення, відповідно до якого до держбюджету України буде повернуто понад 19 млн дол, незаконно витрачених урядом Юлії Тимошенко на придбання медпрепаратів за завищеними цінами через ланцюг посередників. 23 травня апеляційна інстанція підтвердила рішення суду, відхиливши вимоги захисту відповідача.

В кінці січня ц.р. контрольно-ревізійна служба України виявила порушення закону і порядку використання публічних фінансів в 2008-2010 рр. на суму 93 млрд грн. (близько 12 млрд дол.), зокрема державні ревізори встановили, що сума збитків, завданих державі, склала понад 35 млрд грн. (4,4 млрд дол.).

Зокрема, КРУ виявило порушення щодо закупівлі ліків. Так, компанія "Інтерфарм" поставила Міністерству охорони здоров'я вакцини TETRAct-HIB за ціною 8,11 дол. за дозу. У виробника, Sanofi, така доза коштувала близько 2 дол. Завищення ціни більш ніж в 4 рази забезпечив посередник - компанія Olden Group LLC.

Всього було закуплено вакцин на 5 млн дол., з яких за розрахунками аудиторів 3,9 млн або 75% грошей платників податків були заплачені зі зловживанням. За вакцину від краснухи МОЗ заплатило 30 грн при ціні виробника 9,5 грн.

Всього з компанією "Інтерфарм" Міністерство охорони здоров'я підписало контрактів на 118 млн грн.

Відзначимо, що серед препаратів фігурує вакцина проти дифтерії, коклюшу та правця "Пентаксим", застосування якої викликало чимало нарікань у 2009 р. У серпні в Енергодарі Запорізької області після щеплення двома вакцинами, у тому числі і "Пентаксим", померло чотиримісячне немовля. У Волинській області - п'ятимісячний малюк через два дні після прийняття "Пентаксим". У Донецьку померли двоє немовлят трьох і чотирьох місяців.

Державне підприємство "Укрвакцина" створено згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я від 02.06.1993 р. № 126 з метою централізованого забезпечення поставок імунобіологічних препаратів (ІБП).

За наказом МОЗ України ДП "Укрвакцина" у 2009 включено до переліку одержувачів бюджетних коштів, розпорядників бюджетних коштів та бюджетних програм, що передбачають централізовані закупівлі товарів, робіт, послуг.