ua en ru

МВС просить 980,5 млн грн для впровадження нового КПК

Автор: RBC.UA
Для впровадження нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК) Міністерству внутрішніх справ (МВС) необхідно додатково 980,5 млн грн. Про це міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив на нараді керівництва правоохоронних органів з реформування кримінально-процесуального законодавства, передає кореспондент РБК-Україна.

Для впровадження нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК) Міністерству внутрішніх справ (МВС) необхідно додатково 980,5 млн грн. Про це міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив на нараді керівництва правоохоронних органів з реформування кримінально-процесуального законодавства, передає кореспондент РБК-Україна.

"Оснащення органів досудового розслідування потребує додаткового фінансування. Кабінет міністрів збільшив витрати МВС в 2012 р. лише на 4 млн грн. За рахунок власного перерозподілу коштів вже здійснюється процедура часткової закупівлі відповідних технічних засобів на 72,6 млн грн. Необхідне збільшення витрат для МВС на 2013 р. становить 980,5 млн грн", - сказав Захарченко.

Читайте також: Бюджетна ефективність МВС в 100 разів нижче, ніж податкової міліції, - експерт

У свою чергу Генеральна прокуратура України (ГПУ), Міністерство внутрішніх справ (МВС) і Служба безпеки України (СБУ) заявили про готовність до забезпечення та реалізації положень нового Кримінально-процесуального кодексу України. В свою чергу Президент України Віктор Янукович висловив переконання, що положення нового КПК України будуть ефективно працювати з дня їх вступу в силу.
"Переконаний, з дня вступу кодексу в силу його положення будуть ефективно реалізовані на практиці", - заявив Янукович.

За його словами, вже в найближчі дні реаліями українського суспільства стануть розширення судового контролю, оптимізація системи запобіжних заходів, ліквідація можливості направлення справи на додаткове розслідування та впровадження нових видів кримінального провадження.

Читайте також: Янукович доручив оновити Кодекс України про адміністративні правопорушення

Відзначимо, новий Кримінально-процесуальний кодекс, який повністю змінює судову та слідчу процедуру, набирає чинності в Україні 20 листопада ц.р. Янукович підписав документ 14 травня ц.р., Рада прийняла документ13 квітня ц.р. Пізніше він зазначив, що новий КПК при необхідності може бути удосконалений у майбутньому. За словами Президента, у зв'язку з прийняттям нового КПК небхідно внести зміни до близько 300 законів України. 21 травня Кримінальний процесуальний кодекс був опублікований. В липні Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову та головам міністерств і відомств вжити заходи, пов'язані з прийняттям КПК.

Так, згідно з документом, одразу після подачі в міліцію заяви, заявник автоматично стає потерпілим, минаючи всі стадії слідства та збору доказів, що є на сьогоднішній день.

Також змінюється модель ведення судового розгляду. З набранням чинності нового КПК, у судовому процесі буду брати участь двоє суддів і троє присяжних. Переймаючи практику судочинства країн Європи та США, законодавці передбачають застосування "суду присяжних" при розгляді справ, пов'язаних з вчиненням злочинів, покаранням за вчинення яких є довічне ув'язнення.

Новим КПК вводиться домашній арешт. Передбачається, що домашній арешт може бути застосований до особи, обвинуваченій в злочині, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Рада прийняла статті, якими затвердила, що слідчі дії та допити можуть проводитися із застосуванням фото-і відеозйомки. Також проголосованими нормами КПК стверджується, що слідчі дії не можуть проводитися, крім виняткових випадків, у нічний час (з 22:00 до 6:00).

Народні депутати також відхилили поправку, якою передбачалося виключити з Кримінального кодексу України статті 364 і 365. Відповідні статті КК стосуються перевищення службових повноважень. За статтею 365 засуджено на 7 років і на даний момент відбуває покарання у Качанівській колонії екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Радник Президента, керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов раніше говорив, що новий КПК є революційним у багатьох процесуальних нюансах.