МВС: На Турчинова та учасників сутички з міліцією під час народного маршу в Києві заведуть кримінальні справи

Проти учасників народного маршу, які 24 серпня брали участь у сутичці в Києві на вул. Володимирська, будуть порушені кримінальні справи. Про це РБК-Україна повідомив начальник прес-служби ГУ МВС Києва Володимир Поліщук.

Проти учасників народного маршу, які 24 серпня брали участь у сутичці в Києві на вул. Володимирська, будуть порушені кримінальні справи. Про це РБК-Україна повідомив начальник прес-служби ГУ МВС Києва Володимир Поліщук.

За словами Поліщука, вчора в результаті сутичок між правоохоронними органами та мітингувальниками постраждало 6 працівників міліції, вони отримали травми різного ступеня тяжкості. "Проти всіх учасників, дії яких будуть кваліфікуватися за статтею 293 Кримінального кодексу (групове порушення громадського порядку) будуть порушені кримінальні справи, які будуть передані в прокуратуру. Також мітинги, які були проведені, незважаючи на рішення окружного суду про їх заборону, за ним також будуть порушені кримінальні справи і передані в прокуратуру, де їм буде дана правова оцінка, в тому числі і по діях (заступника голови партії "Батьківщина" Олександра) Турчинова", - сказав він.

Поліщук також зазначив, що, за даними МВС, 24 серпня в Україні не відбулося жодного вбивства і жодної квартирної крадіжки.

Нагадаємо, напередодні вдень у Києві на вул. Володимирська сталася сутичка між учасниками народного маршу і співробітниками міліції. Співробітники спецпідрозділу "Беркут" перекрили вулицю Володимирську і таким чином не пропускали колону народного маршу в центр Києва. Вулиця була заблокована автозаками та автобусами. Мітингувальники в сутичці прорвали першу блокаду міліції. Кількість співробітників спецпідрозділу "Беркут" становило приблизно 1 тис. осіб.

Крім того, 24 серпня народний депутат фракції НУ-НС Володимир Ар'єв заявив, що влада планує заарештувати першого заступника голови партії "Батьківщина" Олександра Турчинова за заклик йти до Адміністрації Президента.

Як відомо, на спільному мітингу опозиційних сил біля пам'ятника Тарасу Шевченко Турчинов закликав учасників пройти мирним пішим ходом до Адміністрації Президента з метою передачі Президенту Віктору Януковичу резолюції, затвердженої учасниками заходу.

Відзначимо, напередодні суд заборонив опозиції проводити акції в центрі міста в день незалежності України 24 серпня. Єдине місце, де дозволено було проведення акцій опозиції - це сквер з пам'ятником Тарасу Шевченко біля Київського національного університету.

Раніше українські опозиційні політичні сили заявили про намір провести в день 20-ї річниці незалежності України масові акції, під час яких вони будуть заявляти про загрозу незалежному демократичному ладу країни.

Нагадаємо, в Київську міську державну адміністрацію (КМДА) станом на 16:00 23 серпня надійшло 36 повідомлень про проведення на День Незалежності України мітингів та інших масових заходів від різних політичних сил, громадських організацій.

У зв'язку з тим, що плани ініціаторів проведення деяких акцій конфліктували між собою щодо часу та місця їх проведення, що стосується центральних вулиць і площ столиці, на яких проходитимуть загальнодержавні та загальноміські заходи, КМДА звернулася до суду з проханням заборонити акції протесту в центрі міста. Позов був заявлений до 13 відповідачів, серед яких є політичні партії та громадські організації як провладної, так і опозиційної спрямованості.

Опозиціонери, які об'єдналися в Комітет опору диктатурі, у вівторок заявили, що проведуть свої акції незалежно від рішення суду.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top