ua en ru

МВС і СБУ заявляють про зацікавленість лідерів політсил у фізичних сутичках 18 травня в Києві

Автор: RBC.UA
Міністерство внутрішніх справ (МВС) і Служба безпеки України (СБУ) заявляють про зацікавленість лідерів окремих політичних сил у фізичних сутичках між політичними опонентами під час проведення масових акцій 18 травня в Києві. Про це повідомляють прес-служби МВС та СБУ.

Міністерство внутрішніх справ (МВС) і Служба безпеки України (СБУ) заявляють про зацікавленість лідерів окремих політичних сил у фізичних сутичках між політичними опонентами під час проведення масових акцій 18 травня в Києві. Про це повідомляють прес-служби МВС та СБУ.

Читайте також: До КМДА надійшло близько 15 заявок на проведення масових заходів у центрі Києві 18 травня

"Інформація, що надходить до правоохоронних органів, свідчить про зацікавленість окремих політичних лідерів і активістів використати проведення багатолюдних акцій для провокування фізичних зіткнень між політичними опонентами, інспірування порушень громадського порядку, інших протиправних проявів з метою популяризації власних політичних сил, навіть шляхом завдання шкоди життю та здоров'ю громадян та міжнародному іміджу України", - йдеться в повідомленні.

У прес-службах нагадують, що, в разі вчинення протиправних дій, винні особи будуть нести передбачену законодавством кримінальну та адміністративну відповідальність.

"Правоохоронні органи в межах наданих законодавством повноважень будуть реагувати на кожен протиправний вчинок, незалежно від приналежності правопорушників до тієї чи іншої політичної сили", - резюмується в заяві.

Читайте також: Працівники ДАІ не будуть перешкоджати проїзду автобусів з учасниками акцій, які пройдуть 18 травня в Києві

Нагадаємо, на суботу, 18 травня 2013 р., в Києві заплановано низку масових заходів, зокрема, акція опозиції "Вставай, Україно!" і Антифашистський марш Партії регіонів. Згідно із заявками, у вуличних акціях візьмуть участь більше 100 тис. осіб.

Партія "Батьківщина" подала заявку на проведення акції за участю 30 тис. осіб, Партія регіонів - 50 тис. осіб.

У КМДА запевнили, що акція опозиції і Антифашистський марш не заважатимуть один одному. "Нам вдалося досягти згоди з різними політичними силами щодо того, щоб їх акції не заважали один одному і не перешкоджали святковим заходам до Дня Європи", - повідомив заступник голови КМДА - керівник апарату Олександр Пузанов.

Читайте також: МВС вивчає можливість залучення населення до охорони порядку і боротьби із правопорушеннями

У той же час КМДА не планує звертатися до суду щодо обмеження можливості проведення масових заходів і політичних акцій, які заплановані на 18 травня у столиці.

Зазначимо також, що 18 травня в Києві відбудеться святкування 11-го Дня Європи.

Автомобільний рух у центрі Києва 18 травня буде обмежено. Так, вже 17 травня о 22:00 буде перекрита вул. Хрещатик від вул. Інститутської до Бессарабської площі для всіх видів транспорту, крім задіяного в підготовці святкування Дня Європи. Вранці 18 травня рух Хрещатиком перекриють від Майдану Незалежності до Європейської площі.

Читайте також: Забезпечувати правопорядок під час акцій 18 травня в Києві, за попередніми даними, будуть близько 1 тис. міліціонерів

Останні масові демонстрації в Києві пройшли 9 травня. За даними МВС, святкування Дня Перемоги пройшло без грубих порушень громадського порядку.