ru ua

МВС: Екс-голова Харківської ОДА Аваков затриманий в одній з країн Євросоюзу

Автор: RBC.UA
Екс-губернатор Харківської області Арсен Аваков затриманий в одній з країн Євросоюзу. Цю інформацію підтвердив начальник управління зв'язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук. "Є інформація про затримання Арсена Авакова в одній з країн Євросоюзу, але поки Інтерпол не підтвердив її офіційно", - зазначив він.

Екс-губернатор Харківської області Арсен Аваков затриманий в одній з країн Євросоюзу. Цю інформацію підтвердив начальник управління зв'язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук. "Є інформація про затримання Арсена Авакова в одній з країн Євросоюзу, але поки Інтерпол не підтвердив її офіційно", - зазначив він.

Нагадаємо, 21 березня ц. р. начальник управління прокуратури Харківської області Олександр Бабіков заявив, що Інтерпол почав розшук Авакова, який з вересня минулого року перебуває за межами України.

У той же час адвокат екс-губернатора Харківської області Юрій Вишневецький заявляє, що Аваков знаходиться в Європі у службовому відрядженні.

"Наскільки мені відомо, він знаходиться у відрядженні у зв'язку із проектами по своєму основному місцю роботи", - сказав адвокат. Він також припустив, що по завершенні реалізації своїх проектів він зможе повернутися до України.

"Але, я думаю, він буде при цьому враховувати чи зможе він належним чином захистити свої права та законні інтереси, зокрема, по кримінальних справах, які зараз порушені проти нього", - додав Вишневецький.

Аваков 31 січня 2012 р. був оголошений як обвинувачений у кримінальній справі, порушеній 26 січня 2012 р. прокуратурою області відносно нього за фактом перевищення влади і службових повноважень за ч.3 ст. 365 КК України. У цей же день він був оголошений у міжнародний розшук і за поданням слідчого прокуратури Харківської області Краснозаводським районним судом м.Харкова йому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

зараз триває розслідування кримінальної справи, порушеної 6 січня за фактом перевищення службових повноважень службовими особами Харківської облдержадміністрації та Держкомзему.

Прокуратура Харківської області, перевіривши правомірність земельних операцій в 2009 р., виявила факт незаконної зміни цільового призначення та передачі у власність 55 гектарів державних земель вартістю понад 5,5 млн грн. За результатами перевірки прокуратура порушила кримінальну справу за фактом незаконного відчуження протягом 2009 р. земель державної власності. Справу порушено за частиною 2 статті 364 і частини 2 статті 366 Кримінального кодексу України (службова підробка, зловживання владою або службовим становищем).

Як наголошувалося на сайті Харківської ОДА, державні акти, на підставі яких одне з товариств з обмеженою відповідальністю набуло права власності на земельні ділянки з незаконно зміненим цільовим призначенням, були підписані особисто Аваковим.

Аваков є членом ВО "Батьківщина" з 21 квітня 2010 р. і очолює Харківську обласну організацію партії. Раніше він був членом партії "Наша Україна" і був депутатом Харківської обласної ради V і VI скликань.

На початку лютого ц. р. голова фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін заявив, що партія "Батьківщина" буде рекомендувати Авакову просити політичного притулку за територією Україна.