МКС підтвердив захоплення повстанцями сина Каддафі

Міжнародний кримінальний суд (МКС) підтверджує захоплення повстанцями сина Муаммара Каддафі Саїфа аль-Ісламу.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) підтверджує захоплення повстанцями сина Муаммара Каддафі Саїфа аль-Ісламу.

Раніше, прихильник лівійської опозиції, яка веде штурм столиці країни Тріполі, заявив, що їм здався і старший син глави країни - Мухаммед. Сам він сказав каналу Al Jazzera, що заколотники тримають його під домашнім арештом, і що його безпека гарантована.

Про те, що ж відбувається зараз у Тріполі - надходить суперечлива інформація. Телеканал Al Jazzera навів слова заколотників, які заявили, що контролюють повністю лівійську столицю, крім військової бази Баб Аль Азізія.

Пізніше інший телеканал, Sky News повідомив, що заколотникам вдалося взяти під контроль центр міста.

За останніми даними, опозиція взяла будівлю державної радіостанції в лівійській столиці.

У процесі штурму Тріполі також повідомлялося, що Каддафі готовий до переговорів з повсталими і закликає їх припинити бойові дії. При цьому лівійський лідер нібито хоче вести переговори безпосередньо з главою Перехідної національної ради - органу влади, створеного опозицією. Тим часом по державному телебаченню Лівії передали заклик Каддафі до всіх лівійців встати на захист столиці від заколотників.

За даними міністерства охорони здоров'я Лівії бої за столицю країни, які почалися в ніч з 20 на 21 серпня ц.р. забрали життя понад 1 тис. осіб за неповну добу.

Відзначимо, в суботу загони лівійської опозиції зуміли здобути велику перемогу над урядовими військами на сході країни - їм вдалося увірватися в центр міста Марса-ель-Брега, яке є одним з центрів нафтової промисловості країни. Заколотникам вдалося закріпитися в житлових районах на околиці міста, а в суботу вранці прорватися в центр.

Раніше повстанці заявили про захоплення міста Ез-Завія на заході країни. Непросто складається ситуація в населеному пункті Зінтан, де йдуть важкі бої. Обидві сторони несуть великі втрати. Стверджується, що жителі Зінтана надають підтримку урядової армії.

Додамо, що атаки заколотників і раніше супроводжуються нальотами авіації НАТО на Тріполі і інші опорні пункти, утримувані армією Муаммара Каддафі.

У лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна, що розколола країну на два табори - контрольований прихильниками Каддафі захід і схід, де верх взяла опозиція.

17 березня 2011р. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, що забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім у лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, що перебувають під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top