ua en ru

Мубарак після інфаркту доставлений у в'язницю, де відбуватиме довічне ув'язнення (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Екс-президент Єгипту Хосні Мубарак в суботу, 2 червня, переніс інфаркт після прибуття в каїрську в'язницю "Тора", де він буде відбувати довічне ув'язнення. Про це повідомляє ВВС з посиланням на місцеве телебачення. У суботу суд визнав 84-річного Мубарака винним у загибелі демонстрантів в ході масових протестних виступів в минулому році і засудив його до довічного ув'язнення.

Екс-президент Єгипту Хосні Мубарак в суботу, 2 червня, переніс інфаркт після прибуття в каїрську в'язницю "Тора", де він буде відбувати довічне ув'язнення. Про це повідомляє ВВС з посиланням на місцеве телебачення. У суботу суд визнав 84-річного Мубарака винним у загибелі демонстрантів в ході масових протестних виступів в минулому році і засудив його до довічного ув'язнення.

Оголошуючи вирок, суддя назвав епоху правління Мубарака "темними роками" і заявив, що суд був справедливим. Екс-міністр внутрішніх справ Єгипту Хабіб Адлі, що проходив по тій же справі, також був засуджений до довічного ув'язнення.

Після оголошення вироків в залі суду і на території біля будівлі зав'язалася бійка між прихильниками і супротивниками екс-президента.

Засідання тривало всього кілька хвилин, судді відразу почали зачитувати вирок.

Відносно Мубарака ведеться ще окрема справа по звинуваченням його в корупції. Він став другим лідером, якого скинули в ході "арабської весни" - він пішов у відставку в кінці свого шостого президентського терміну. Зараз він єдиний з колишніх правителів, хто перебуває під слідством.

Державне звинувачення вимагало для 83-річного Мубарака смертної кари. Цю позицію підтримують родичі загиблих.

На думку захисту Мубарака, останній все ще є Президентом країни, а отже, суд над ним є незаконним. Також захист стверджує, що за переворот і зміну влади в Єгипті несуть відповідальність іноземні агенти, метою яких є дестабілізація країни. Деякі спостерігачі критикують сторону обвинувачення, вважаючи, що вона не надала незаперечних доказів для винесення смертного вироку, на якому наполягає. Крім того, проти Мубарака та його синів розглядають іще одну справу за звинуваченнями в корупції.

Колишнього Президента раніше вже засудили до значного штрафу за "завдання шкоди економіці країни" внаслідок вимикання телефонного зв'язку і доступу до інтернету під час масових виступів: Мубарак, колишній прем'єр його уряду Ахмед Назіф і колишній міністр внутрішніх справ Хабіб аль-Адлі, співзвинувачений і в нинішній справі, мають разом сплатити суму в 90 млн дол. Колишній міністр внутрішніх справ також уже засуджений до 12 і ще до 5 років ув'язнення за двома корупційними справами.

Суд над екс-президентом країни Мубараком почався 3 серпня, більша частина жителів Єгипту виступає за страту Мубарака. Згідно з опитуванням, проведеним організацією YouGov, смертний вирок колишньому єгипетському лідеру підтримують 67% жителів арабської держави. ЗМІ називають процес над Мубараком безпрецедентним в історії арабських країн. Вперше в історії арабського лідера змусив піти у відставку його власний народ і він віддав його під суд.

Нагадаємо, Мубарак був повалений в результаті революції. Він керував країною з 1981 р.

Напередодні в Єгипті був скасований закон про надзвичайний стан, який діяв 30 років.