Mozilla Corporation випустила стабільну версію браузера Firefox 16

Mozilla Corporation випустила стабільну версію браузера Firefox 16. У новій версії розширена підтримка CSS3 (властивості Animations, Transitions, Transforms, Image Values, IndexedDB та інші) і HTML5, а також деяких інтерфейсів програмування (API) для мобільних пристроїв. Наприклад, тепер розробники можуть дізнатися заряд акумулятора або включити вібрацію на смартфоні.

Mozilla Corporation випустила стабільну версію браузера Firefox 16. У новій версії розширена підтримка CSS3 (властивості Animations, Transitions, Transforms, Image Values, IndexedDB та інші) і HTML5, а також деяких інтерфейсів програмування (API) для мобільних пристроїв. Наприклад, тепер розробники можуть дізнатися заряд акумулятора або включити вібрацію на смартфоні, повідомляє "Росія-24".

Також з'явилася Developer Command Line - командний рядок для розробників і просунутих користувачів, за допомогою якої можна отримати доступ до розширених налаштувань браузера. У власників комп'ютерів на Mac OS X з'явилася функція VoiceOver, яка озвучує текст, якщо на нього наведений курсор.

Як і в браузері Safari, у новому Firefox з'явився вбудований режим "читалки". Для доступу до нього потрібно натиснути на іконку Reader в адресному рядку. У користувачів мобільної версії браузера тепер є меню Share для публікації посилання в соцмережах. Нова функція в системі безпеки - Opt-in activation - дозволить Mozilla самостійно налаштувати або відключити плагіни, які застаріли або стали уразливі для хакерів.

Читайте також: Перші смартфони на платформі від Mozilla з'являться в Бразилії (відео)

Нещодавно Mozilla випустила бета-версію браузера Firefox для операційної системи Windows 8, оптимізовану для сенсорного дисплея. Програма також підтримує класичний "десктопний" режим. Поки FMP залишається ще дуже сирою версією. Зокрема, у ній відсутній мультимедійний плагін Adobe Flash (очікується, що він буде включений у підсумкове складання), панорамування та масштабування. Прокручувати сторінки можна тільки за допомогою сенсорного екрану і клавіатури, але не коліщатка миші. Розширення у версії Firefox для Metro-інтерфейсу відключені.

Читайте також: Mozilla випустить браузер для iPad

Про плани Mozilla випустити спеціальну версію Firefox для "вісімки" стало відомо в лютому. Було оголошено, що програма тісно інтегрується з "плитковим" інтерфейсом Metro, але збереже свій колишній движок Gecko.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Mozilla Firefox - вільно поширюваний браузер, що входить в набір програм Mozilla Application Suite, розробкою та поширенням якого займається Mozilla Corporation. Firefox офіційно випускається для Microsoft Windows, Mac OS X, Android і Linux. Доступні неофіційні збірки для FreeBSD, BeOS та безлічі інших Unix-подібних операційних систем.

Mozilla Corporation створена 3 серпня 2005 р. і є дочірньою компанією Mozilla Foundation. Mozilla Corporation займається розробкою та розповсюдженням Mozilla Firefox і поштовим клієнтом Mozilla Thunderbird. На відміну від Mozilla Foundation, Mozilla Corporation є платником податку, що дає їй більшу свободу в розпорядженні грошовими коштами і виборі видів діяльності.

Mozilla Foundation є власником дочірніх компанії Mozilla Corporation, координує випуски Firefox, Mozilla Thunderbird, і Mozilla Messaging, яка розробила Thunderbird 3.

Mozilla Foundation базується в каліфорнійському Маунтін-В'ю (США).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся