ua en ru

МОП: В світі до праці примушують майже 21 млн осіб

Автор: RBC.UA
У світі 20,9 млн осіб є жертвами примусової праці.

У світі 20,9 млн осіб є жертвами примусової праці. Про це йдеться в дослідженні Міжнародної організації праці (МОП).

Там також повідомляється, що 18,7 млн осіб (90%) зазнають експлуатації в приватному секторі з боку приватних осіб або підприємств. З цієї категорії 4,5 млн осіб (22%) є жертвами примусової праці з метою сексуальної експлуатації, а 14,2 млн осіб - жертви примусової праці з метою економічної експлуатації в таких областях, як сільське господарство, будівництво, домашня праця, виробництво.

2,2 млн (10%) є жертвами примусової праці, нав'язаного державою. Мова йде, наприклад, про працю ув'язнених в умовах, що не відповідають нормам МОП, або про працю, до якої людей примушують офіційні збройні сили або повстанські збройні формування.

Попередня доповідь МОП була присвячена глобальній зайнятості. Тоді експерти зазначали, що світ зіткнувся з терміновою необхідністю створити в найближче десятиліття 600 млн нових робочих місць, щоб забезпечити стійке зростання і зберегти соціальну єдність.

Дуже гостро стоїть питання створення робочих місць в країнах, що розвиваються. Робота критично необхідна 900 млн осіб, які живуть разом зі своїми сім'ями менш ніж на 2 дол в день.

В цілому рівень світового безробіття за прогнозами МОП в цьому році може вирости з 197 млн ​​до 225 млн (з 6% до 6,9%). Зазначимо, що згідно з даними Державної служби статистики (Держстат), в Україні в квітні рівень зареєстрованого безробіття зменшився на 0,2% - до 486 тис. осіб. У березні Віктор Янукович запропонував чотири напрямки подальшої реалізації соціальної реформи, які необхідно реалізувати для покращення якості життя громадян. Одним з пунктів, озвучених Президентом, було підвищення зайнятості населення.

Зазначимо, що Європейська Рада вважає зниження безробіття одним з пріоритетних напрямів для знищення наслідків боргової кризи в регіоні. У квітні рівень безробіття в країнах зони євро не змінився в порівнянні з попереднім місяцем і склав 11%. Найбільш низький рівень безробіття в Євросоюзі був зафіксований в Австрії (3,9%), Нідерландах (5,2%), Люксембурзі (5,2%) та Німеччини (5,4%), а найвищий - в Іспанії (24, 3%), Греції (21,7% за підсумками лютого 2011 р.) і Португалії (15,2%).