Московічі: Намір Peugeot скоротити до 8 тис. співробітників неприйнятно

Неділя 15 липня 2012 16:51
Автор: RBC.UA
Міністр фінансів Франції П'єр Московічі виступив із заявою, в якій розкритикував намір керівництва Peugeot Citroen скоротити до 8 тис. співробітників. На думку голови відомства, вказана кількість співробітників, що підлягають скороченню, є надмірно завищеною і повинна бути переглянута, повідомляє Associated Press.

Міністр фінансів Франції П'єр Московічі виступив із заявою, в якій розкритикував намір керівництва Peugeot Citroen скоротити до 8 тис. співробітників. На думку голови відомства, вказана кількість співробітників, що підлягають скороченню, є надмірно завищеною і повинна бути переглянута, повідомляє Associated Press.

Разом з тим Московічі не почав уточнювати, які аргументи збирається використовувати уряд Франції в переговорах з радою директорів компанії. Проте він підкреслив, що всіма засобами наполягатиме на зменшенні кількості тих, що звільняються, оскільки зростання безробітних може спровокувати негативні наслідки в масштабах країни.

План Peugeot зі скороченню персоналу включає закриття заводу в Ольні, на якому працюють більше 3 тис. співробітників. Крім того, часткове скорочення штатів повинне торкнутися і заводу в Ренні, де планується звільнити 1,4 тис. з 5,6 тис. співробітників. Цей захід викликаний тим, що компанія чекає операційний збиток у розмірі 700 млн євро за підсумками I півріччя 2012 р. Згідно з прогнозами, грошовий потік від основної діяльності залишиться негативним до кінця 2014 р.

Напередодні про те, що компанія Peugeot повинна переглянути свій план по скороченню 8 тис. співробітників, заявив і Президент Франції Франсуа Олланд. За його словами, соціальні наслідки заходів, що приймаються компанією, мають бути мінімізовані. Президент країни також відзначив, що урядовий план по підтримці страждаючого від кризи автомобільного сектору буде оголошений до кінця липня 2012 р. План міститиме суспільні стимули, щоб спонукати покупців купувати машини, вироблені у Франції.

Нагадаємо, раніше Peugeot Citroen повідомила, що загальносвітові продажі за підсумками I півріччя 2012 р. скоротилися в порівнянні з тим же періодом минулого року на 13% - до 1,62 млн одиниць (готові автомобілі плюс складальні комплекти CKD). Негативна динаміка пов'язана з економічним спадом в Європі, де ринкова частка Peugeot Citroen знизилася з 13,9% до 12,9%.

Як повідомлялось, найбільший акціонер французької автомобільної групи PSA Peugeot Citroen - сім'я Пежо - вимагає відставки виконавчого директора Філіпа Варена

PSA Peugeot Citroen - другий найбільший автовиробник в Європі після німецького Volkswagen. У групу окрім автомобільного підрозділу входять банк Banque PSA Finance, постачальник автокомпонентів Faurecia і логістичний оператор Gefco, що спеціалізується на автомобільних вантажоперевезеннях. У лютому 2012 р. Peugeot Citroen і американський автогігант General Motors (GM) оголосили про формування стратегічного альянсу, в рамках якого GM придбав 7-процентну частку в статутному капіталі французької компанії.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся