Моряки вижили після двох місяців дрейфу в океані

Середа 18 листопада 2009 11:53
Автор: RBC.UA
У Тихому океані врятовані п'ятеро людей з Папуа - Новій Гвінеї, які більше двох місяців провели на дрейфуючому човні. На борту судна знаходилося сім чоловік, проте двоє з них незабаром померли, повідомляє ВВС.

 У Тихому океані врятовані п'ятеро людей з Папуа - Новій Гвінеї, які більше двох місяців провели на дрейфуючому човні. На борту судна знаходилося сім чоловік, проте двоє з них незабаром померли, повідомляє ВВС.

Вертоліт американського риболовецького судна Ocean Encounter помітив дрейфуюче судно неподалік від острова Науру 15 листопада.

За словами редактора журналу «Marshall Islands Journal» Джиффа Джонсона, врятовані явно хворі, і страждають від недоїдання. "Чотирьох довелося спускати на берег на ношах, тільки один з них міг йти сам", - заявив він.

"Коли я їх побачив, всі вони були просто шкіра та кістки. Я жодного разу в житті не бачив настільки виснажених дорослих людей. Можливо, [якщо б їх не врятували], вони б померли вже на наступний день", - сказав лікар Пітер Асуо.

За словами лікаря П.Асуо, який зараз доглядає за уцілілими мандрівниками, їм дуже пощастило, що рибалки не просто помітили Дрейфуючу човен, але й взяли їх на борт. "Коли у них закінчилася їжа, їм довелося харчуватися тим, що потрапляло під руку, навіть деревиною, що пропливала повз. Вони ловили ці корчі, сушили їх і жували. Якщо їм дуже щастило, траплялися кокосові горіхи, а пару раз - навіть краби - так, власне, вони й вижили ", - розповідає лікар.

Спочатку на борту судна було вісім чоловік. 14 вересня вони вирішили відправитися на сусідній острів в архіпелазі Нова Ірландія в Папуа-Новій Гвінеї, але незабаром після відплиття у них закінчилося пальне. За словами врятованих, за час свого вимушеного плавання вони бачили досить багато інших судів, але не змогли привернути їхню увагу.

Минулого тижня один з них (сімнадцятирічний підліток) потонув, після того як стрибнув за борт, щоб врятувати своє майно, яке здуло вітром у море. У решти просто не було фізичних сил допомогти йому повернутися на борт. Друга людина померла незабаром після того, як їх знайшло американське судно, а третя - незадовго до того, як рятівники доставили їх в порт Маджуро на Маршаллових островах.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся