ru ua

Мороз: Питання з приводу нового лідера СПУ вирішить з'їзд партії

Автор: RBC.UA
Лідер соціалістичної партії України (СПУ) Олександр Мороз упевнений, що питання щодо кандидата нового лідера партії, буде вирішено на найближчому з'їзді. Про це РБК-Україна повідомив Олександр Мороз.

Лідер соціалістичної партії України (СПУ) Олександр Мороз упевнений, що питання щодо кандидата нового лідера партії, буде вирішено на найближчому з'їзді. Про це РБК-Україна повідомив Олександр Мороз.

"Є звичайний сценарій з'їзду, заслуховується звіт керівництва партії, керівництво партії тимчасово складає з себе повноваження, після чого з'їзд вирішує, чи залишати це керівництво на наступний термін або обирати нових", - сказав Мороз.

На питання, чи готовий Мороз, що його не переоберуть на наступний термін, він здивовано відповів: "Чому ви так думаєте?".

На уточнююче питання, що це логічно, адже СПУ вимагає оновлення по кадрах, Мороз сказав: "Вступайте в Соціалістичну партію, приходьте на з'їзд, голосуйте".

Нагадаємо, з'їзд СПУ запланований на 28 квітня.

Зазначимо, раніше Олександр Мороз повідомив виданню "Комерсант-Україна", що має намір оголосити делегатам квітневого партійного з'їзду, про свою відставку. Зокрема, він заявив, що збирається балотуватися до Верховної Ради за мажоритарним округом, а партійний список повинна очолити інша людина. Повідомлялося, що найбільше шансів стати головою СПУ має нинішній голова виборчого штабу партії Петро Устенко.

Видання повідомило, що заяву про відставку Мороз підписав на початку поточного тижня, але поки не зареєстрував його в секретаріаті партії. При цьому нібито в розмові з "Комерсант-Україна" Мороз не став заперечувати можливість своєї відставки, але говорити прямо про це не захотів. "Партія ухвалила рішення про те, що колишні народні депутати будуть йти у Верховну Раду тільки по мажоритарних округах, тому я повинен сам продемонструвати таку ж старанність і йти по округу", - заявив він, уточнивши, що не зможе очолити виборчий список Соцпартії.

У свою чергу, заступник голови СПУ Василь Сильченко підтвердив, що питання зміни керівництва політичної сили обговорюється. "Не виключено, що найближчим часом буде сформований новий склад політвиконкому, політради партії, а лідер СПУ оголосить про свою відставку. Олександр Олександрович неодноразово говорив, що слід дати дорогу молодим", - зазначив він.

Він також повідомив, що на посаду голови партії претендують кілька людей. У першу чергу розглядаються три перших заступники лідера СПУ: голова виборчого штабу партії Петро Устенко, колишній голова Фонду держмайна Валентина Семенюк-Самсоненко, співробітник Державного управління справами при Президентові Зиновій Холоднюк. Втім, джерела стверджують, що найбільшою підтримкою лідера Соцпартії користується Устенко - саме його Мороз збирається запропонувати делегатам партійного з'їзду в якості нового голови.

Зазначимо, Мороз керує СПУ майже весь час її існування - 20 років. Постом голови він поступився тільки один раз - в 2010 р. по рекомендації Олександра Мороза лідером партії був обраний тодішній міністр економіки Василь Цушко. Зміні лідерів політичної сили передувала її поразка на позачергових парламентських виборах 2007 р. - тоді партія вперше за свою історію не пройшла у Верховну раду. У серпні 2011 р. Мороз при підтримці Цушка вирішив повернутися до керівництва партією, однак це виявилося непросто. Свого головного конкурента - першого секретаря політради Миколу Рудьковського він переміг із перевагою всього в 15 голосів.