ru ua

Мороз має намір піти з поста глави СПУ

Автор: RBC.UA
Лідер Соціалістичної партії України (СПУ) Олександр Мороз має намір оголосити делегатам квітневого партійного з'їзду, який відбудеться в суботу 28 квітня, про свою відставку.

Лідер Соціалістичної партії України (СПУ) Олександр Мороз має намір оголосити делегатам квітневого партійного з'їзду, який відбудеться в суботу 28 квітня, про свою відставку, передає "Комерсант-Україна".

Мороз повідомив виданню, що він збирається балотуватися у Верховну раду по мажоритарному округу, а партійний список має очолити інша людина. Найбільше шансів стати головою СПУ має нинішній глава виборчого штабу партії Петро Устенко.

Заяву про відставку Мороз підписав на початку поточного тижня, але поки не зареєстрував його в секретаріаті партії. "Олександр Мороз останнім часом багато хворів, значну частину часу він провів у клінічній лікарні "Феофанія", не виключено, що він іде через погіршення здоров'я", - сказав співрозмовник видання.

У розмові з "Комерсант-Україна" Олександр Мороз не став заперечувати можливість своєї відставки, але говорити прямо про це не захотів. "Партія ухвалила рішення про те, що колишні народні депутати будуть йти до Верховної ради тільки по мажоритарних округах, тому я повинен сам продемонструвати таку ж старанність і йти по округу", - заявив він, уточнивши, що не зможе очолити виборчий список Соцпартії. За словами Мороза, на час підготовки до виборів СПУ "необхідно максимально сконцентрувати функції людей, відповідальних за проведення виборчої кампанії". "Думаю, що з'їзд визначиться, він прийме оптимальне рішення, як мені йти по округу і як при цьому мобілізувати партію. ​​Коли мене запитують про лідерство, про те, що я відмовляюся... Можна розглядати будь-які варіанти, окрім одного - зречень ніяких не буде", - сказав Олександр Мороз.

У свою чергу, заступник глави СПУ Василь Сильченко підтвердив, що питання зміни керівництва політичної сили обговорюється. "Не виключено, що найближчим часом буде сформований новий склад політвиконкому, політради партії, а лідер СПУ оголосить про свою відставку. Олександр Олександрович неодноразово говорив, що слід дати дорогу молодим", - зазначив він.

Сільченко також повідомив, що на пост голови партії претендують кілька осіб. В першу чергу розглядаються три перших заступника лідера СПУ: глава виборчого штабу партії Петро Устенко, колишній голова Фонду держмайна Валентина Семенюк-Самсоненко, співробітник Державного управління справами при Президентові Зіновій Холоднюк. Втім, джерела стверджують, що найбільшою підтримкою лідера Соцпартії користується Устенко - саме його Мороз збирається запропонувати делегатам партійного з'їзду в якості нового голови.

У той же час Петро Устенко пояснив, що виборчий список партії "може очолити будь-який з 240 тис. членів СПУ". "Не варто ділити шкуру невбитого ведмедя. Про те, хто поведе партію на вибори, вирішить з'їзд. Тоді й подивимося, кого на цю посаду запропонує Олександр Мороз", - підкреслив він.

Тим часом, Микола Рудьковський, який вийшов з лав Соцпартії після програшу Олександру Морозу і більше не претендує на лідерство в партії, вважає, що "відхід Олександра Олександровича був би правильним, але, на жаль, запізнілим рішенням". За його словами, Морозу варто було піти ще після минулих парламентських виборів.

Відзначимо, Мороз керує СПУ майже весь час її існування - 20 років. Постом голови він поступився тільки один раз - в 2010 р. за рекомендацією Олександра Мороза лідером партії був обраний тодішній міністр економіки Василь Цушко. Зміні лідерів політичної сили передувала її поразка на позачергових парламентських виборах 2007 р. - тоді партія вперше за свою історію не пройшла до Верховної ради. У серпні 2011 р. Мороз за підтримки Цушко вирішив повернутися до керівництва партією, проте це виявилося непросто. Свого головного конкурента - першого секретаря політради Миколу Рудьковського - він переміг з перевагою всього в 15 голосів.