ua en ru

Moody's зберегло негативний прогноз по банківській системі України

Автор: RBC.UA
Прогноз щодо банківської системи України залишається негативним, не змінившись з жовтня 2009 р. Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service.

Прогноз щодо банківської системи України залишається негативним, не змінившись з жовтня 2009 р. Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service, очолюваного Реєм Макденіелем (на фото).

Прогноз відображає очікування рейтингового агентства, що українські банки продовжать працювати в складних економічних умовах. Це призводить до того, що якість активів залишається дуже слабкою. Прогноз також враховує очікування Moody's по невисокій прибутковості та посиленню умов фінансування в 2013 р.

"Протягом найближчих 12-18 місяців, операційне середовище для українських банків, ймовірно, залишиться несприятливим. Очікується, що економіка покаже незначне зростання, в основному через слабкий зовнішній попит на основні для України експортні товари, зокрема, сталь", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Moody's знизило рейтинг деяких українських банків

На думку експертів, рівень проблемних активів в 2013 р. залишиться на рівні 2012 р. - 35%. Крім того, за розрахунками Moody's, резерви по кредитах на кінець 2012 р. покривали лише 40% від загального обсягу проблемних кредитів (включаючи реструктуровані), що недостатньо для покриття можливих кредитних збитків.

Вчора свій звіт по банківській системі України представило агентство Standard&Рoor's (S&P). За його оцінками, частка проблемних кредитів в банках України становить 20%. "Якість активів - основний негативний чинник для банківської системи. Значного скорочення числа проблемних кредитів не відзначається, їх обсяг становить близько 20% від сукупного обсягу кредитів", - відзначають експерти.

На їхню думку, більшість українських банків ще не забезпечили достатнього обсягу резервування, яке може знадобитися в разі непередбаченого економічного спаду і потенційного подальшого погіршення кредитної якості позичальників.

Читайте також: Чистий прибуток банків України в квітні зріс в 12 разів

За даними Національного банку України (НБУ), обсяг простроченої заборгованості за кредитами в квітні виріс на 5,2% - до 76,3 млрд грн.

Крім того, експертами S&P було відзначено, що відхід західноєвропейських банків з України пов'язаний з відсутністю поліпшень в діловому кліматі і перспективах розвитку економіки країни. "Українські банки в умовах вкрай високих економічних ризиків... Економічна обстановка в країні не передбачає відновлення в 2013 році", - йдеться в повідомленні.

У S&P вважають, що підвищення конкуренції на українському ринку з боку дочірніх підрозділів російських банків, які мають перевагу з точки зору доступу до фондування, компенсується подальшим відходом західноєвропейських банків.

Нагадаємо, в грудні 2012 р. Moody's знизило рейтинги низки українських банків у зв'язку із зниженням 5 грудня рейтингу державних облігацій України - з "B2" до "B3" з негативним прогнозом.

Читайте також: Moody's підвищило прогноз по банківській системі США

Так, рейтинг кредитоспроможності "Приватбанку" був встановлений на рівні В2, "OTP Банку" - на рівні В3, "Укрексімбанку" - на рівні В3, "Райффайзен Банк Авалю" - на рівні В3, дочірнього банку "Сбєрбанку Росії" - на рівні В3, "Першого українського міжнародного банку" - на рівні В3, банку "Південний" - на рівні В3, "Ощадбанку" - на рівні В3, "Кредит Дніпро Банку" - на рівні В3, "Промінвестбанку" - на рівні В3.