ua ru

Moody's присвоїло випуску єврооблігацій "Укрексімбанку" на 2,38 млрд грн рейтинг Ba3

Автор: RBC.UA
Moody's присвоїло випуску єврооблігацій "Укрексімбанку" на 2,385 млрд грн зі ставкою прибутковості в 11% рейтинг Ba3/прогноз "стабільний".

Moody's присвоїло випуску єврооблігацій "Укрексімбанку" на 2,385 млрд грн зі ставкою прибутковості в 11% рейтинг Ba3/прогноз "стабільний". Про це повідомляє прес-служба рейтингового агентства.

Трирічні, з обмеженим регресом, облігації були випущені Biz Finance PLC (Великобританія), спеціальної компанією для розміщення облігацій "Укрексімбанку".
Рейтинг облігацій заснований на основному рейтингу "Укрексімбанку" Ba3/NP/D-, з прогнозом "стабільний".

Нагадаємо, 2 лютого інше рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло випуску облігацій Biz Finance PLC на суму 2 млрд 385,05 млн грн (еквівалент 300 млн дол.) з обмеженим регресом на емітента і з фіксованою ставкою в 11% довгостроковий рейтинг "B" і рейтинг зворотності активів "RR4".

Biz Finance PLC, проводитиме виплати утримувачам облігацій (основної суми боргу і відсотків) тільки в межах коштів, отриманих від "Укрексімбанку" за депозитною угодою.

АТ "Укрексімбанк" здійснило 28 січня 2011 р. трансакцію випуску трирічних облігацій в гривні на суму 2 млрд 385 млн 050 тис. грн і ставкою купона 11%, розрахунки за якими будуть проходити в системі "Euroclear" в доларах. Сума угоди становить еквівалент 300 млн дол., в якості букраннера виступили три провідних інвестиційних банки - Credit Suisse в якості глобального координатора, Citi і Deutsche Bank.

Загальний обсяг замовлень перевищував еквівалент 400 млн дол. при обсязі угоди, еквівалентній 300 млн дол. Більше 90% обсягу угоди було розміщено серед міжнародних інвесторів.

Станом на кінець III кв. 2010 р. "Укрексімбанк" був другим банком в Україні за величиною сукупних активів. Банк обслуговує переважно корпоративних клієнтів, основними напрямками діяльності яких є експорт і імпорт. Держава в особі Кабінету міністрів України - єдиний акціонер банку.

Раніше, 17 січня 2011 р. Moody's підвищив "Укрексімбанку" рейтинг фінансової стійкості з негативного на стабільний, і привласнив рейтинг Ba3 депозитам в місцевій валюті банка.

Відзначимо, на кінець першого півріччя 2010 р., розмір активів, власного капіталу та чистого прибутку "Укрексімбанку" склав 8,23 млрд дол., 2,13 млрд дол. і 2,6 млн дол. відповідно.

100% акцій ВАТ "Укрексімбанк" належить державі в особі Кабінету міністрів, основне завдання банку - фінансування зовнішньоекономічної діяльності України.