ua en ru

Moody's знизило рейтинги трьох українських банків, привівши їх у відповідність з рейтингом країни

Автор: RBC.UA
Рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги трьох українських банків. Про це йдеться в заяві агентства про підсумки проведеного планового перегляду рейтингів банків, проведеного по всьому світу для приведення їх у відповідність з суверенними рейтингами країн, в яких вони працюють.

Рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги трьох українських банків. Про це йдеться в заяві агентства про підсумки проведеного планового перегляду рейтингів банків, проведеного по всьому світу для приведення їх у відповідність з суверенними рейтингами країн, в яких вони працюють.

Відповідно до заяви Moody's, перегляд рейтингів пов'язаний з глобальним переглядом методики визначення рейтингів фінансових інститутів по всьому світу і оцінки зв'язків між кредитоспроможністю держав і фінансових установ. Нові підходи до оцінки того, як може впливати кредитоспроможність держави на інші рейтинги в країні були оприлюднені агентством 13 лютого цього року. Відповідно до них агентство очікує, що в результаті проведеного перегляду ізольовані оцінки (standalone credit assessment) кредитоспроможності більшості банків у світі повинні виявитися на рівні або нижче рівня суверенного рейтингу країн, в якій ці банки розташовані і тільки в окремих випадках оцінки банків можуть залишитися на рівні, що перевищує суверенний рейтинг країни.

Рейтингові дії в Україні торкнулися "Приватбанку", "ОТП Банку", "Райффайзен Банку Аваль", "Укрексімбанку".
Рейтинг кредитоспроможності "Приватбанку" був знижений на один рівень - до b1. Це на один ступінь вище суверенного рейтингу Україні B2, що обумовлено консервативною політикою управління ризиками банку щодо суверенних вкладень з відсутністю прямих і непрямих інвестицій в державні зобов'язання, помірним рівнем диверсифікацією свого бізнесу за межами України і обмеженої залежністю від оптових ринків боргів з рівнем міжнародного запозичення на кінець 2011 р. в 10% від некапітального фондування. Депозитний рейтинг банку був знижений на один щабель до В1. "Негативний" прогноз, присвоєний кредитних і депозитних рейтингах "Приватбанку" відповідає "негативному" прогнозу по Україні.

Рейтинг кредитоспроможності "ОТП Банку" був знижений на два щаблі - до b2. Це відображає значний вплив українських держоблігацій, на які припадає понад 80% банківського капіталу першого рівня (на кінець 2011 р.) та інформація про географічну концентрації бізнесу банку в Україну. Депозитний рейтинг в місцевій валюті банку був знижений на один щабель - до Ва3, але залишається вище суверенних рейтингів України.

Також на два рівні було знижено кредитний рейтинг "Укрексімбанку" - до b2. Аналітики агентства пояснюють це в першу чергу зв'язком між кредитним профілем і суверенними кредитними ризиками, що відображає значний вплив українських держоблігацій, на які припадає більше 40% капіталу банку першого рівня, географічною концентрацією в Україну й істотними ризиками рефінансування в середньостроковій перспективі, оскільки іноземні запозичення становлять 35% від загального обсягу фінансування "Укрексімбанку".

Прогноз по рейтингах "Райффайзен Банк Аваль" Moody's залишив без змін. Огляд рейтингів банку буде завершено, коли Moody's завершить огляд дочірніх компаній "Райффайзен Інтернешнл".

Про наміри переглянути рейтинги українських банків Moody's заявляло на початку квітня. Тоді в список на перегляд були поміщені рейтинги 14 фінансових інститутів, чия кредитна оцінки в даний час вище суверенного рейтингу їхньої країни.

Зазначимо, що в рейтингу найбільш надійних банків України за версією РБК-Україна, "Райффайзен Банк Аваль", "Укрексімбанк", і "ОТП Банку" були відзначені, як надійні. Тільки "Приватбанк" опинився в кінці списку.

Інше рейтингове агетство, Fitch Ratings, раніше відзначало, що посткризове відновлення українських банків залишається на низькому рівні. А в аналітичному звіті по банківському ринку групи ICU наголошується, що боргова криза в єврозоні має менший вплив на економіку України та її банківський сектор, ніж на країни Центральної та Східної Європи. Перевага України в більшій диверсифікації банківського сектора (частка банків з Західної Європи в активах - 20%).

Раніше Moody's знизило прогноз по суверенному рейтингу України зі "стабільного" на "негативний" і заявило, що може знизити прогноз по зростанню ВВП України в 2012 р. з 4% до приблизно 3%.