ua en ru

Moody "s знизило кредитний рейтинг Кіпру до Ba1

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Moody "s сьогодні оголосило про зниження на один ступінь кредитного рейтингу Кіпру до рівня Ba1.

Міжнародне рейтингове агентство Moody "s сьогодні оголосило про зниження на один ступінь кредитного рейтингу Кіпру до рівня Ba1, говориться у звіті міжнародного агентства.

Таким чином, боргові зобов'язання республіки з інвестиційної категорії перекочували в статус "сміттєвих". Прогноз за держоблігаціями визначений як "негативний".

Основною причиною зниження рейтингу стали побоювання, що кіпрське уряд буде змушений надавати підтримку банківському сектору республіки, який сильно залежимо від грецької економіки. Все це буде сприяти дестабілізації фінансової системи країни, і так сильно постраждала після списання грецьких боргів.

Враховуючи цей фактор і беручи до уваги складну ситуацію в єврозоні, інвестори, найімовірніше, будуть втрачати довіру до кіпрського ринку.

Нагадаємо, 27 січня 2012 р. Fitch заявило про зниження суверенного кредитного рейтингу відразу п'яти країн Євросоюзу. Зокрема, рейтинг Іспанії був знижений до рівня А з АА-, Бельгії - до АА до АА+, Італії - А- з А+, Республіки Кіпр - до ВВВ- з ВВВ, Словенії - до А з АА-. Fitch мотивував своє рішення у зв'язку з низкою чинників, що впливають на національні економіки. Зокрема, це відсутність чіткої програми реформування єврозони, яка дозволить подолати тривалу боргову кризу. Крім того, в агентстві зазначали, що для порятунку банківської системи державам доводиться докладати все більше ресурсів, що у свою чергу послаблює національні потенціали.

Раніше,13 січня 2012 р. інше впливове агентство - Standard & Рoor's зробило різні рейтингові зміни відносно 16 країн єврозони, знизивши, зокрема, на два щаблі довгострокові суверенні кредитні рейтинги Італії, Іспанії, Кіпру та Португалії. На один щабель S&P знизило подібні рейтинги Австрії, Мальти, Словаччини, Словенії і Франції.

Зміни відображають думку експертів агентства, що ініціативи керівників країн єврозони і відповідальних органів Євросоюзу не достатні для компенсації негативних наслідків. Основними негативними чинниками, що вплинули на зниження, стали: погіршення умов кредитування, підвищення ризиків для все більшого числа країн єврозони, погіршення прогнозів економічного зростання, а також відсутність у всіх учасників союзу консолідованої позиції щодо подолання кризових явищ.

Європа вже досить тривалий період часу намагається боротися з борговими проблемами країн-членів, однак значних успіхів у цій боротьбі поки не видно. Першою країною, яка зіткнулася з серйозними проблемами, опинилася Греція. Поки влада ЄС намагалася врятувати одного з членів єврозони і виділяла сотні мільярдів євро Греції, інша, але вже більш значна для Європи одиниця - Італія - виявилася в стані, близькому до грецького. До цього варто додати боргові проблеми Ірландії, Португалії та Іспанії.