Moody's може знизити рейтинг США до 2013 р. при погіршенні прогнозу розвитку економіки

Понеділок 08 серпня 2011 12:19
Автор: RBC.UA
Рейтингове агентство Moody's може знизити рейтинг США до 2013 р., якщо значно погіршаться прогноз розвитку найбільшої економіки світу чи очікування скорочення дефіциту бюджету, передає Reuters.

Рейтингове агентство Moody's може знизити рейтинг США до 2013 р., якщо значно погіршаться прогноз розвитку найбільшої економіки світу чи очікування скорочення дефіциту бюджету, передає Reuters.

При цьому Moody's заявило, що бачить можливість укладання американськими політиками нової угоди про скорочення бюджетного дефіциту до 2013 р. і до того, як почнеться процедура зниження рейтингу.

У той час, як американському ринку ще належить відіграти рішення агентства S&P про позбавлення США першокласного кредитного рейтингу "AAA", Moody's відзначило, що підтвердження рейтингу США на максимальному рівні 2 серпня було зроблено з урахуванням можливості зниження рейтингу в майбутньому.

Рейтингове агентство підкреслило, що США необхідно виконати важку роботу по створенню додаткових заходів скорочення бюджетного дефіциту, щоб зберегти першокласний кредитний рейтинг "Aaa".

Нагадаємо, 5 серпня рейтингове агентство S&P знизило довгостроковий кредитний рейтинг США на один щабель до рівня АА +. Це перший раз в історії США, коли кредитний рейтинг був знижений. Раніше він перебував на рівні ААА, що свідчило про надзвичайну надійність кредитоспроможності країни.

Трохи пізніше в S&P заявили, що ймовірність в найближчі два роки подальшого зниження довгострокового кредитного рейтингу США становить 1:3. "Подальше зниження рейтингу може піти, якщо фінансове становище США продовжить погіршуватися або посиляться політичні розбіжності", - заявив керуючий директор S & P Джон Чемберс.

У Мінфіні США вважають, що S & P помилилася в розрахунках на 2 трлн доларів. На думку чиновників відомства, помилка криється в розрахунках рейтингу боргу щодо внутрішнього валового продукту, а також у нерозумінні основних даних конгресу.

Після зміни S&P американського рейтингу почали падати котирування акцій практично на всіх світових біржах. Сьогодні з падінням основних індексів закрилися торги на азійських фондових ринках. Європейські торгові індекси продовжують коливатися. Оптимізму інвесторам додає вчорашнє рішення Європейського центрального банку (ЄЦБ) про придбання італійських та іспанських державних облігацій. Упала в ціні і нафтова "корзина" ОПЕК, опустившись до мінімуму за шість тижнів. Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent також з початку сьогоднішнього дня впали більш ніж на 3 дол./бар. А котирування золота, у світлі зміни кредитного рейтингу США, сьогодні на товарній біржі Нью-Йорка COMEX оновили свій історичний максимум і вперше перевищили цінову позначку 1700 дол./унція. Нині максимальна ціна операції з активним ф'ючерсом на золото (грудень) складає 1704,9 дол./унція.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся