ua en ru

Монті: "Падіння євро обернеться трагедією"

Автор: RBC.UA
Трагедією для Європи обернеться нездатність політичних лідерів досягти повної угоди з питань виходу із кризи і забезпечити стабільність спільної валюти - євро. З таким застереженням виступив прем'єр-міністр Італії Маріо Монті, знову закликавши всіх учасників монетарного союзу до згуртування, передає "Росія 24".

Трагедією для Європи обернеться нездатність політичних лідерів досягти повної угоди з питань виходу із кризи і забезпечити стабільність спільної валюти - євро. З таким застереженням виступив прем'єр-міністр Італії Маріо Монті, знову закликавши всіх учасників монетарного союзу до згуртування, передає "Росія 24".

"Євро - це вершина європейського споруди. Для всіх нас його падіння обернеться трагедією, якщо глави держав і урядів не зможуть знайти баланс у поглядах Півночі і Півдня", - заявив Монті.

Втім, італійський прем'єр налаштований не згущувати фарби завчасно і взагалі висловив досить оптимістичну думку про те, що в окремо взятій Італії вже видно кінець економічної кризи. "Зараз економіка Італії перебуває у кращому стані, ніж роком раніше", - підкреслив він.

Говорячи про режим жорсткої економії, в якому змушена існувати Італія під керівництвом Монті і його сподвижників по уряду технократів, глава Кабінету міністрів знову виступив на підтримку реформ, що проводяться. При цьому Монті зазначив, що ніхто і ніколи не обіцяв італійцям негайного ефекту від даних реформ.

У той же час глава Кабінету міністрів заявив, що першочергова мета режиму бюджетної дисципліни - зниження дохідності держоблігацій Італії. У цьому питанні Монті оголосив про досягнення бажаного ефекту - прибутковість італійських бондів падає швидше, ніж очікувалося.

Нагадаємо, 8 серпня обсяг держоблігацій Італії, що належать банкам країни, досяг максимальних значень.

Як повідомлялося, ФРН підтримує збереження євро. "Нам необхідне довгострокове та стабільне рішення. Ми говоримо про кроки, яких ми не зробили, коли створювали валютний союз, а саме - про створення політичної надбудови. Німеччина розуміє, що в зоні єдиної валюти всім необхідно поділяти й політичну відповідальність. Останнім часом ми домоглися значного прогресу, але часовий фактор є основним. Ми це добре розуміємо ", - сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Раніше Монті попередив про те, що фінансова криза в єврозоні може викликати, за його висловом, "психологічний розпад" Евросоюзу. В бесіді з Меркель Монті зізнався, що його турбує зростання в Італії неприязні по відношенню до Німеччини. За словами Монті, це викликано нерозумінням з боку німців, деякі з яких помилково вважають, що Італія вже отримала фінансову допомогу від Німеччини чи ЄС.

Італія - ​​одна із країн, які сильніше за інших зазнали дії фінансової кризи. Нагадаємо, що 23 липня на європейських торгових майданчиках були припинені торги акціями італійських банків через найсильніше падіння котирувань. У той же день прибутковість держоблігацій італійського уряду терміном обігу 10 років протестувала позначку в 6,37%.

Раніше, 17 липня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії. Крім того, Standard & Poor's знизило рейтинги 15 італійських банків.

Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинутий сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і складає близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.