ru ua

Могильов: МВС порушує кримінальні справи щодо незаконного продажу зброї

Автор: RBC.UA
Міністерство внутрішніх справ (МВС) порушує кримінальні справи щодо незаконного продажу зброї. Про це під час засідання Верховної Ради (ВР) заявив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністерство внутрішніх справ (МВС) порушує кримінальні справи щодо незаконного продажу зброї. Про це під час засідання Верховної Ради (ВР) заявив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Дійсно, такі факти є, зокрема, те, що нами виявлено у Львові і Харкові, говорить про те, що протягом останніх років перевірки зберігання зброї в структурах МВС проводилися формально", - сказав Могильов.

Міністр пообіцяв, що МВС закінчить всі перевірки щодо незаконного продажу зброї: "За кожним фактом порушуються кримінальні справи, і всіх осіб ми обов'язково притягнемо до відповідальності". Крім того, Могильов зазначив, що МВС перевіряє інформацію про можливі збройні напади на органи влади, про що недавно заявив Президент Віктор Янукович.

Нагадаємо, 16 вересня в Харкові в ході спецоперації було затримано двоє працівників Комінтернівського райвідділу міліції, які намагалися продати п'ять пістолетів. Прес-служба обласної прокуратури тоді повідомила, що співробітники Департаменту внутрішньої безпеки і обласного УБОЗ затримали двох міліціонерів за підозрою в незаконній торгівлі зброєю. 25-літнього старшого сержанта з Комінтернівського РВ правоохоронці взяли на гарячому: він намагався продати два пістолети дільничному інспекторові того ж району. Свою провину затриманий визнав і навіть видав спільника, яким виявився 24-літній співробітник цього ж райвідділу міліції.

Прокуратура тоді порушила кримінальну справу за фактом незаконної торгівлі зброєю, ведеться слідство. На наступний день Могильов відсторонив від посади начальника міськуправління міліції Миколу Фоменка, начальника штабу міськуправління міліції Сергія Човпана, а також керівника Комінтернівського райвідділу Юрія Юрченка.

У середині жовтня стало відомо, що з Львівського університету внутрішніх справ зникло більше ста одиниць бойової зброї. Мова йшла про 120 пістолетів, два автомати і кулемет. Торгівля зброї з університетських складів відбувалася протягом 2009-2011 рр. Тоді генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що автомати і пістолети продавалися "кому завгодно", при цьому, можливо, зі складів Львівського університету поповнювали свої запаси не тільки колекціонери, але і бандити. За інформацією Пшонки, в рамках кримінальної справи фігурують 12 осіб.

Тоді депутат від НУ-НС Геннадій Москаль заявив, що "якщо згадати факт торгівлі зброєю харківськими міліціонерами минулого місяця, то цілком можна стверджувати - за всю післявоєнну історію і період незалежності подібних речей в системі українського МВС не творилося. Сьогоднішня міліція перетворюється в головного торговця зброєю в Україні", - заявив Москаль.

Зазначимо, в жовтні Могильов заявив, що незаконний оборот зброї в Україні досяг досить великих масштабів. "Проблема розповсюдження зброї стоїть дуже гостро не тільки по Одесі, по Харкову, по Львову. Незаконний обіг зброї набув досить великих масштабів", - сказав Могильов.

Вчора прес-служба МВС опублікувала статистику, в якій говориться, що міліція з початку 2011 р. вилучила з незаконного обігу 2781 одиницю вогнепальної зброї та 738 кг вибухових речовин. У цьому році мова йде вже про 2781 одиницю вогнепальної зброї, серед якої 4 гранатомети, 2 кулемети, 40 автоматів, 176 карабінів і гвинтівок, 250 пістолетів, 608 обрізів, 1,5 тис. одиниць саморобної зброї, 426 гранат, 116,7 тис. патронів, 738 кг вибухових речовин і 678 кг пороху, повідомляє МВС.

"Якщо в попередні роки зброя вилучалася, як правило, у людей, які готують злочини або в так званих "чорних археологів", які ведуть пошукові роботи в місцях бойових дій, то в цьому році, люди, у яких знайшли "стволи", серед мотивів зберігання зброї називають і наміри нападу на державні установи. Зараз правоохоронці з'ясовують справжні наміри цих людей", - відзначили в МВС.

"Каналами попадання зброї і вибухових речовин у незаконний обіг є, насамперед, крадіжки зі сховищ, складів, арсеналів військових частин, підприємств, установ, організацій, де виробляється, зберігається або використовується вогнепальну зброю і вибухівку", - говориться в повідомленні міністерства.

Протягом цього року зареєстровано 42 факти розкрадання зброї, повідомили в МВС.

Нагадаємо також, що 2 листопада на розширеному засіданні Кабінету міністрів Президент України сказав, що на органи влади готуються збройні напади. За словами Януковича, в Україні купують зброю для здійснення цих нападів. Президент сказав, що цю інформацію він отримав від правоохоронних органів. "Люди втратили страх і совість. Хто це організовує? Не ті, кому важко. Ті, кому найважче, вони мовчать, чекають, терплять", - сказав тоді Янукович. Зазначимо, після цієї заяви Президента опозиція зажадала, щоб глави МВС і СБУ розповіли сьогодні у ВР докладніше про ці факти, про які говорив Янукович.