У Москві завершився мітинг опозиції, прийнята нова резолюція

Субота 24 грудня 2011 15:51
Автор: RBC.UA
Мітинг на проспекті Сахарова в Москві завершено. Люди залишають площу.

Мітинг на проспекті Сахарова в Москві завершено. Люди залишають площу. Сьогоднішня акція протесту зібрала більше число учасників, ніж минула на Болотній площі 10 грудня. Тоді на площу прийшли, за даними МВС, близько 25 тис. людей. Сьогодні ж, за офіційними даними на "піку" мітингу були присутні близько 29 тис. осіб. Проте, за повідомленням ВВС, кількість учасників мітингу "За чесні вибори" перевищила 50 тис. осіб. Радіостанція "Комерсант-ФМ", яка наживо вела трансляцію з проспекту Сахарова, повідомляла, що кількість мітингувальників набагато більша, ніж повідомляє МВС РФ.

Відзначимо, що організатори заявляли, що на проспект Сахарова прийшли 120 тис. людей. Втім, ця цифра не була підтверджена більше ні одним джерелом.

Мітинг завершився ухваленням резолюції. У документі міститься вимога проведення нових відкритих і чесних виборів, заклик про відставку голови ЦВК Володимира Чурова і розслідуванні всіх фактів порушень на виборах. Крім того учасники мітингу вимагають реєстрації опозиційних партій, прийняття нового законодавства про партії і вибори не пізніше лютого 2012 р.

Крім цього учасники мітингу вирішили створити Московське об'єднання виборців для розслідування порушень і контролю над виборами координації роботи спостерігачів по всій країні.

Також у резолюції міститься вимога негайно відпустити все "політв'язнів". Останнім пунктом стало звернення до всіх жителів РФ "не віддати Путіну жодного голосу на виборах президента".

Текст резолюції був оголошений зі сцени. Учасники мітингу висловили своє схвалення криками і свистом.

Обстановка в цілому була спокійна і стабільна. Єдиним інцидентом стала невелика бійка біля сцени. Проте організатори акції звернулися до керівництва ГУВС по Москві, з проханням направити в один із секторів додаткові сили правопорядку, щоб "заспокоїти кількох гарячих людей, які трохи штовхалися" і ще раз нагадали, що акція мирна і насильства на ній не повинно бути.

Зі сцени на проспекті Сахарова до народу звернулися багато відомих політиків, громадських та культурних діячів. Співголова руху "Солідарність" Борис Нємцов заявив, що опозиція не вірить заявам про політичні реформи, які прозвучали в посланні Президента Дмитра Медведєва до Федеральних зборів. "Якщо закони не будуть прийняті, це означатиме, що він нас обдурив", - заявив Нємцов.

Громадський активіст Олексій Навальний вимагає перерахунку голосів за результатами відбулися 4 грудня 2011 р. виборів депутатів Державної думи. Лідер "Яблука" Григорій Явлінський закликав відправити у відставку голову ЦВК Володимира Чурова і реорганізувати виборчі комітети. У ході виступу Явлінський заявив, що найголовніше - надалі добитися другого туру президентських виборів навесні 2012 р. Він також закликав владу звільнити лідера "Лівого фронту" Сергія Удальцова.

Екс-міністр фінансів Росії Олексій Кудрін запропонував внести в резолюцію мітингу на проспекті Сахарова пункт про проведення дострокових парламентських виборів. За його словами, для цього необхідно прийняти нове законодавство про політичні партії і зареєструвати ці партії. Кудрін заявив, що готовий брати участь у цій роботі. Колишній прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов зажадав перенести президентські вибори на кінець квітня 2012 р. Він закликав за цей період часу оновити виборче законодавство, щоб вибори були чесними і вільними". Також Касьянов зажадав провести дострокові вибори в Державну думу.

А ось колишній Президент СРСР Михайло Горбачов не зміг виступити на опозиційному мітингу на проспекті Сахарова. "Михайло Сергійович просив передати, що він серцем з нами, з тими, хто підтримує наші вимоги", - сказав провідний мітингу Володимир Рижков. Він додав, що тільки похилий вік перешкодив Горбачову прийти сьогодні на проспект Сахарова.

Мітинг був санкціонований владою Москви, заявлена кількість учасників - до 50 тис.

Слід додати, що сьогодні аналогічні опозиційні мітинги пройшли в багатьох великих російських містах.

Нагадаємо, за даними ГУ МВС по м.Москві, 10 грудня 2011 р. на мітингу опозиції на Болотній площі кількість присутніх не перевищила 25 тис. чоловік. Тоді організатори заходу повідомили, що в мітингу взяли участь близько 150 тис. осіб. Учасники мітингу прийняли резолюцію, що містить вимоги про реєстрацію опозиційних партій, про скасування результатів виборів у Державну думу і розслідуванні всіх фактів фальсифікацій, про прийняття нового законодавства про вибори.

Нагадаємо, 9 грудня Центрвиборчком Росії оголосив остаточні підсумки виборів в Держдуму. Перемогу на виборах отримала партія "Єдина Росія". За підсумками голосування 4 грудня вона отримала в Держдумі шостого скликання 238 мандатів. 92 місця у КПРФ, "Справедлива Росія" і ЛДПР отримали відповідно 64 і 56 крісел.

Вибори в Держдуму РФ завершилися 4 грудня в 19:00 за київським часом.

Їх результати викликав масові акції протесту. Повідомлялося, що серед тих, хто прийде висловити свою громадянську позицію на Болотну площу, не лише опозиційні політики і громадські активісти, але і відомі письменники, режисери, актори, бізнесмени.

 

 

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся