ua en ru

Місія МВФ приїде до України 28 червня

Автор: RBC.UA
Місія МВФ приїде до України 28 червня, щоб представити свій новий склад на чолі з Ніколаєм Георгієвим українським партнерам. Про це заявила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, передає кореспондент РБК-Україна.

Місія МВФ приїде до України 28 червня, щоб представити свій новий склад на чолі з Ніколаєм Георгієвим (на фото) українським партнерам. Про це заявила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, передає кореспондент РБК-Україна.

"В кінці цього місяця, 28 червня, приїде старе керівництво місії представляти нове керівництво і разом з нашим локальним регіональним представником МВФ відвідає свої постійні контактні точки, це Мінфін, Мінекономрозвитку, НБУ, першого віце-прем'єра, прем'єр-міністра", - сказала Акімова.

Заступник голови АП зазначила також, що за попереднім графіком з місією МВФ повинна провести зустріч і вона сама.

За словами Акімової, "це буде плановий візит для знайомства з керівництвом і, природно, що новий керівник місії хоче своїми очима побачити ще раз і проговорити з представниками уряду ті питання, за якими МВФ вже працює протягом півроку достатньо щільно з урядом, подивитися на можливі зміни порядку денного, коректування питань".

Читайте також: МВФ змінив керівника місії в Україні

Акімова висловила надію, що даний візит пройде успішно, а уряд має свою позицію, яку готовий обговорити з новим представництвом місії МВФ.

Нагадаємо, 4 червня керівником місії МВФ в Україні був призначений Ніколай Георгієв замість Кріса Джарвіса. Джарвіс очолював місію МВФ в Україні з березня 2012 р.

Попередня чергова місія МВФ працювала в Україні з 27 березня по 10 квітня.

Зараз Україна веде переговори з приводу відновлення співпраці з МВФ і сподівається найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 млрд дол.

Читайте також: Соркін очолив українську делегацію на сесію МВФ

МВФ для відновлення співпраці вимагає, щоб дефіцит бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП в нинішньому і 1,9% - наступного року. Згідно з законом України про державний бюджет на 2013 р. дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що складає 3,2% ВВП.

Раніше повідомлялося, що однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є підвищення тарифів на газ для населення. Це один з ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з обліком і фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсягів держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.

Читайте також: Україна до кінця 2013 р. повинна виплатити МВФ ще 1,4 млрд дол., - Мінфін

Нагадаємо, після схвалення програми stand-by літом в 2010 р. Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 р. був виділений другий транш в розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів за програмою були заморожені через невиконання Україною ряду узятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.