ua en ru

Місія МВФ почне свою роботу у Києві з 21 червня

Автор: RBC.UA
Місія МВФ почне свою роботу у Києві з 21 червня. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, повідомляє представництво МВФ.

Місія МВФ почне свою роботу у Києві з 21 червня. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, повідомляє представництво МВФ.

У Києві 9 червня відбулися зустрічі групи експертів МВФ у складі заступника директора Європейського департаменту МВФ Поула Томсена, та керівника місії МВФ по Україні Таноса Арванітіса з Президентом України Віктором Януковичем, прем'єр-міністром Миколою Азаровим та іншими вищими посадовими особами для обговорення питань економічної політики, підтримку якій зміг би надати МВФ у контексті угоди stand-by з Україною.

"У центрі дискусій були питання фіскальної політики, яку необхідно проводити для досягнення планових фіскальних показників на 2010 р. та стабільного забезпечення тенденції до зниження боргу, а також структурних реформ, зокрема тих, що стосуються фінансового та енергетичного сектора, необхідних для спрямування України шляхом стабільності та економічного зростання. Було домовлено, що з 21 червня у Києві розпочне свою роботу місія МВФ, яка продовжить обговорення цих питань", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше М.Альєр заявив, що МВФ готовий надавати підтримку Україні у забезпеченні здійснення амбітної програми реформ.

За його словами, розробка деталізованого плану дій дасть у більш конкретному викладі кроки, необхідні для того, щоб забезпечити досягнення цілі реформ.

Він звернув увагу на три напрямки:

1) За його словами, у звіті визнається необхідність скоротити фіскальний дефіцит і переломити динаміку швидко зростаючого державного боргу. "Проте, пропозиція скорочувати дефіцит на 1% на рік не є амбіційною", - сказав М.Альєр. В результаті такого підходу, держборг буде продовжувати рости ще кілька років перед тим, як ситуація стабілізується, породжуючи сумніви в рішучості забезпечити фіскальну консолідацію.

2) "Те ж саме можна сказати і про цілі за показниками інфляції. Оскільки показник інфляції за 12 місяців уже вимірюється однозначним числом, його скорочення до 5-6% до 2014 року здається не дуже амбітною метою", - зазначив М.Альєр.

3) Реформи енергетичного сектора та пенсійної системи вірно визначаються як основні пріоритети, сказав він.

Він підкреслив, що введення декількох із запропонованих реформ призведе до підвищення витрат бюджету, зокрема, на короткострокову перспективу.

Нагадаємо, що уряд М.Азарова просить МВФ затвердити нову програму stand-by на період з червня 2010 р. по грудень 2012 р., при цьому, скасувати програму stand-by, затверджену в листопаді 2008 р., включаючи надання всіх траншів відповідно з цією програмою.

Обсяг діючої дворічної програми stand-by для України, розпочатої в листопаді 2008 р., складає 16,4 млрд дол., з яких більше 11 млрд дол. виділили трьома траншами. Четвертий транш Україна розраховувала отримати в листопаді 2009 р., проте його так і не надали у зв'язку з політичною нестабільністю в країні і відсутністю бюджету на 2010 р.