Світових запасів сланцевої нафти вистачить більш, ніж на десять років

Світових запасів сланцевої нафти достатньо для того, щоб замінювати традиційну нафту протягом більш ніж десяти років. 

Світових запасів сланцевої нафти достатньо для того, щоб замінювати традиційну нафту протягом більш ніж десяти років. Такі дані наводить "Росія 24" посилаючись на Міністерство енергетики США.

Міністерство приблизно оцінило технічні запаси сланцевої нафти на рівні 345 млрд барелів в 42 країнах, що складає близько 10% від світових запасів нафти. Але це за умови запасів сланцевої нафти в США, оцінка яких зросла з 32 млрд барелів до 58 млрд.

Незважаючи на те, що технології горизонтального буріння і гідророзриву пласта для видобутку сланцевої нафти і газу були застосовані в США близько 10 років тому, сильного розвитку видобуток цих ресурсів не отримав. Зараз видобуток такої нафти і газу в промислових масштабах ведеться тільки в США і Канаді.

Читайте також: У США видобуток нафти вперше за 16 років перевищив імпорт

Також Міненерго США вперше оцінило запаси сланцевої нафти в Росії і Аргентині. Згідно з цими даними Росія володіє найбільшими запасами сланцевої нафти на рівні 75 млрд барелів. За Росією і США йдуть Китай (32 млрд барелів), Аргентина (27 млрд барелів) і Лівія (26 млрд барелів).

Питання, чи зможуть інші країни повторити успіх Північної Америки в бурінні сланцевих пластів, захопив геологів і політиків. Видобуток сланцевої нафти допоміг стримати ціни на нафту на рівні 120 млрд дол, що дало західним країна можливість ввести санкції відносно Ірану, який є ключовим постачальником.

Світовий попит на нафту складає зараз близько 90 млн барелів на день, тобто всіх запасів сланцевої нафти вистачить приблизно на 10,5 років.

Тим не менш, Міненерго США оцінювало тільки технічні запаси без урахування рентабельності, тому оцінки є "вельми невизначеними". "Сьогоднішній звіт вказує на значний потенціал для сланцевої нафти і газу, хоча поки не ясно, якою мірою співвідносяться технічні запаси з економічною вигодою", - сказав глава Управління енергетичної інформації Міненерго США Адам Сімінскі.

При цьому з оцінки були виключені перспективні райони для видобутку з великими родовищами на Близькому Сході і в регіоні Каспійського моря.

У відомстві зазначили, що в США сланці становлять близько 30% від запасів нафти і 40% від запасів природного газу.

Нагадаємо, що за підсумками першого тижня червня обсяг видобутку нафти в США виявився більше обсягів імпорту вперше за 16 років. Незважаючи на історичні обмеження на експорт "чорного золота", бум видобутку сланцевої нафти перевернув енергетичний ринок США і створив нові напрями для торгівлі.

Читайте також: Американська сланцева нафта задовольнить білшу частину світового попиту в наступні п'ять років, - IEA

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (IEA) раніше прогнозували, що американська сланцева нафта задовольнить більшу частину нового світового попиту в наступні п'ять років, навіть якщо світова економіка набере обертів, в результаті чого потреба в нафті ОПЕК майже не зміниться в порівнянні з нинішнім рівнем.

"Після декількох років більш швидкого, ніж очікувалося, збільшення північноамериканських запасів, ударні хвилі зростаючого виробництва сланцевого газу і сланцевої нафти в США і розробки нафтоносних пісків у Канаді сягають практично всіх віддалених куточків світового нафтового ринку", - зазначало IEA.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся