ua ru

Світові нафтові компанії не виявили інтересу до родовищ Іраку

Автор: RBC.UA
Світові нафтові компанії не виявили інтересу до восьми родовищ Іраку під час сьогоднішнього міжнародного тендеру, передає Associated Press.

Світові нафтові компанії не виявили інтересу до восьми родовищ Іраку під час сьогоднішнього міжнародного тендеру, передає Associated Press.

Це родовища "Кіфля" "Західний Кіфля", "Мерьян" "Камар", "Гуллабат", "Наудман", "Хашим Аль-Аммар" і Східно-Багдадське родовище. Всі вони знаходяться в центрі країни. За повідомленням влади, Ірак стане самостійно їх розробляти.

Раніше повідомлялося, що сьогодні два консорціуму, що очолюють російські компанії, виграли тендер на розробку іракських родовищ. Об'єднання в складі російської НК "Лукойл" і норвезької Statoil перемогло в конкурсі на розробку нафтового родовища "Західна Курна-2", а група компаній, очолювана російської "Газпром нафтою", перемогла в тендері на розробку родовища Бадра.

У попередньому тендері на розробку нафтових родовищ Іраку взяли участь 44 компанії світу. Серед пропозицій, за які боролися нафтові компанії - поля Маджнун і "Західна Курна - 2", кожне з яких має більше 12 млрд т розвіданих запасів. Усього на тендер керівництво Іраку виставило 10 полів. Заявки на участь в тендері надійшли від російських компаній "ЛУКОЙЛ", "Роснефть", "Газпром нафта", "Татнафта" і міжнародних - американської ExxonMobil Corp., голландської Royal Dutch / Shell PLC, американської Chevron Corp., французької Total SA та інших. Цей тендер, що пропонує 20-річні контракти з 10 груп ще не займаних нафто-і газоносних ділянок, був організований владою країни з метою подальшого розвитку її нафтової галузі, яка довгі роки страждала від воєн і санкцій. Країна має намір у найближчі 6-7 років довести видобуток нафти з нинішніх 2,4 млн бар. у день до 6 млн бар.

Крім того, сьогодні стало відомо, що майлазійская Petronas в консорціумі з японською Japex отримали право розробляти родовище "Гарраф" на півдні Іраку. Його запаси складають 863 млн бар. Протягом 13 років там планується видобувати 230 тис. бар. на день.

Ще два родовища в центрі Іраку буде розробляти ангольська Sonangol. Це "Каяра" і "Нейм". У першому планується видобувати 120 тис. бар. в день протягом дев'яти років, у другому - 110 тис. за той же термін.

Нагадаємо, на тендері, що закрився в Багдаді на початку листопада, об'єктом боротьби була "Західна Курна - 1". Тоді консорціум ExxonMobil Corp. і Royal Dutch / Shell PLC обійшов російську компанію "Лукойл".