Світові запаси пшениці будуть нижче через зниження виробництва в Україну
Світові запаси пшениці будуть нижче через зниження виробництва в Україну. Про це йдеться в повідомленні Міністерства сільського господарства США (USDA), передає Bloomberg.
"Світові запаси складуть 177,77 млн т станом на 31 травня, що на 0,1% менше, ніж прогнозувалося в січні (177,99 млн т)", - йдеться в доповіді.
За оцінками USDA, в Україні було вироблено 16,85 млн т пшениці, що на 2% менше оцінки минулого місяця (17,2 млн т). До сьогоднішнього дня, ф'ючерси на пшеницю зросли на 81% на Чиказькій товарній біржі після посухи в минулому році, що скоротила виробництво у Східній Європі.
Вчора ф'ючерси на березневу поставку виросли на 15,5 цента (1,8%), та склали 8,7425 дол. за бушель.
Нагадаємо, 8 грудня 2010 р. Кабінет міністрів продовжив квотування експорту зернових до кінця березня 2011 р. Рішенням Кабміну була збільшена квота на експорт пшениці на 500 тис. т та кукурудзи на 1 млн т.
Раніше М.Присяжнюк заявляв, що в Україні квота на експорт зерна продовжиться після нового року - до кінця поточного маркетингового року. Крім того, він повідомив, що Україна з початку маркетингового року експортувала більше ніж 5,5 млн т зернових. Також М.Присяжнюк заявив, що дотації Аграрного фонду України становлять 1,6 млн т зерна.
Відзначимо, Кабмін на період до 31 грудня 2010 р. ввів квоти на експорт пшениці і суміші пшениці та жита (меслін) в обсязі 500 тис. т, кукурудзи - 2 млн т, ячменю - 200 тис. т, жита і гречки - по 1 тис. т.
М.Присяжнюк також прогнозує, що Україна протягом 2011 маркетингового року експортує не менше 13 млн т зернових. "Протягом маркетингового року Україна дасть той обсяг зерна, який від неї чекали за розрахунками і світові організації, і за розрахунками нашої статистики, це буде не менше 13 млн т", - заявив Н.Прісяжнюк.
Україна входить в п'ятірку найбільших експортерів зерна. Європейський союз дає Україні квоту на постачання зерна, яке складає 1% від експортних позицій.
Згідно з попередніми даними Держстатуа, Україна в 2010 р. зібрала 39,2 млн т зернових.