Світові ціни на рибу досягли рекордних значень
На тлі зростаючого попиту з боку Китаю і тенденції до зниження загальносвітового обсягу вилову риби індекс глобальних цін на рибу ФАО ООН досяг рекордного значення. Про це повідомляє "Росія 24".
Згідно з даними червневого доповіді Продовольчої організації ООН (Food and Agriculture Organization of the United Nations, ФАО ООН), зведений індекс світових цін на рибу перевищив максимальні рівні, досягнуті в 2011р. Значення індексу виросло до позначки в 156 пунктів (колишній рекорд - 154 пункту).
У період з січня по травень 2013р зростання цін у порівнянні з аналогічним періодом 2012 р склало 7,7%.
Читайте також: Вилов риби в Україні у 2012 р. знизився на 4,8% - до 195,5 тис. т
Експерти ФАО вважають, що "в найближчі місяці завдяки стабільно високому попиту з боку Китаю, а також факторів, що обмежують пропозицію по ряду найважливіших промислових видів, ціни на рибу продовжать зростати".
За прогнозами, обсяг світової торгівлі рибою в цьому році зросте до 130 млрд дол. Відмітка в 100 млрд дол була вперше подолана в 2008 р.
Зазначимо також, що вилов риби в Україні в 2012 р. знизився на 4,8% - до 195,5 тис. т.
Варто зазначити, що в останній доповіді ООН, зазначалося, що чверть всіх земель в даний час сильно деградувала і це загрожує людству продовольчою кризою.
ООН підрахувала, що для задоволення потреб зростаючого населення планети фермери повинні до 2050 р. виробляти на 70% продовольства більше, ніж зараз.
Читайте також: У США викидають понад 40% продуктів харчування
Однак, за даними організації, в наявності всі ознаки того, що домогтися такого збільшення обсягів продовольства не вдасться - через нестійких методів ведення сільського господарства, зміни клімату та використання земляних угідь при виробництві біопалива.
Раніше Світовий банк (СБ) заявляв, що високі ціни на продукти харчування в світі створюють небезпечну ситуацію в країнах, що розвиваються, де гостро стоїть проблема голоду і не вистачає питної води.
Варто відзначити, що за даними ООН, втрата працездатності населення та витрати на відновлення здоров'я через погане харчування можуть коштувати 3,5 трлн дол на рік. Таким чином, недоїдання обходиться світовій економіці в стільки ж, скільки за рік виробляє економіка Німеччини.
Читайте також: ООН закликала голодуючих харчуватися комахами
Представники організації стверджують, що виділення грошей 2 млрд людей, що страждають від недоїдання, могло б поліпшити їх стан здоров'я і знизити показники дитячої смертності. Також у доповіді стверджується, що більше чверті дітей у світі відстають у своєму розвитку.
У той же час майже 1,5 млрд людей страждають від надмірної ваги. З ожирінням пов'язують багато неінфекційних хвороб, і за оцінками на 2010 р., економічні витрати, пов'язані з цією проблемою, склали приблизно 1,4 трлн дол