ru ua

Світові ціни на нафту виросли більш ніж на 3 дол

Автор: RBC.UA
Офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку виросла на 3,76 дол і склала 93,96 дол./бар.

Офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку виросла на 3,76 дол і склала 93,96 дол./бар.

Офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) виросла на 3,17 дол і склала 112,08 дол./бар.

Нафта на біржах дорожчала через помітне послаблення позицій долара США на ринку FOREX. Результати саміту Євросоюзу виявилися значно кращими, ніж очікувалося. З цієї причини євро помітно зміцнив свої позиції, а долар подешевшав, що істотно полегшило покупки нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США.

Як вже повідомлялося раніше, глави країн Євросоюзу досягли угоди з приватними кредиторами про списання 50% суми боргу по грецьких облігаціях, що дозволить скоротити державний борг Греції приблизно на 100 млрд євро. Нині сукупний держборг цієї країни перед приватними і національними кредиторами складає близько 350 млрд євро.

Разом з тим Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF), за словами Президента Франції Саркозі, буде збільшено приблизно до 1 трлн євро, а одним з його учасників може стати Китай. На цьому тлі індекс долара для шести провідних світових валют знизився приблизно на 0,8% і опустився нижче за позначку 75,6 пункту.

Напередодні нафта на біржах в Лондоні і в Нью-Йорку помітно подешевшала. За підсумками торгів 26 жовтня 2011 р. ціна нафти WTI (Light Sweet) впала на 3,2% і встановилася нижче 91 дол./бар. Ціна нафти Brent напередодні знизилася на 1,8% і встановилася нижче 109 дол./бар. Зниження цін на нафтові ф'ючерси було викликане більш істотним, ніж очікував ринок, тижневим збільшенням комерційних запасів сирої нафти в США.