Світові ціни на нафту знижуються

Субота 29 жовтня 2011 10:41
Автор: RBC.UA
Офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) за підсумками торгів 28 жовтня 2011 р. знизилася на 2,17 дол і склала 109,91 дол./бар.

Офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) за підсумками торгів 28 жовтня 2011 р. знизилася на 2,17 дол і склала 109,91 дол./бар.

Офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку за підсумками торгів 28 жовтня 2011 р. знизилася на 0,64 дол і склала 93,32 дол./бар.

Нафта на біржах дешевшає через технічні продажі та фіксацію прибутку. Негативна динаміка цін угод з нафтовими ф'ючерсами додатково обумовлена ​​ситуацією на міжнародному валютному ринку Forex. Долар стабілізувався і зміцнив свої позиції, частково відігравши зниження, напередодні. Тоді Індекс долара для шести провідних світових валют опустився майже на 2% і вперше за два місяці встановився нижче за позначку 75 пунктів. У п'ятницю цей показник підріс з початку дня приблизно на 0,3%, перевищивши позначку 75,1 пункту, що трохи ускладнило покупки нафтових ф'ючерсів, зробивши їх менш привабливими.

Ослаблення інтересу до покупок нафтових ф'ючерсів відбулося після того, як напередодні нафта на біржах в Лондоні і в Нью-Йорку істотно подорожчала. За підсумками торгів 27 жовтня офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) виросла на 4,2% і вперше майже за три місяці встановилася вище 93 дол./бар. Ціна нафти Brent зросла на 2,9% і склала більше 112 дол./бар.

Нафта з минулого тижня продовжує змінюватися в "боковику" біля рівня 110 дол./бар. по Brent, коливаючись залежно від новинного фону, зазначає старший аналітик ІК "Церіх Кепітал Менеджмент" Віктор Марков. Приводами для зростання котирувань у четвер стали вихід позитивної макростатистики по США і досягнення домовленостей у Європі про вихід з боргової кризи. Американський ВВП в III кварталі виріс на 2,5% в порівнянні з підвищенням на 1,3% в II кварталі, а число первинних звернень за допомогою з безробіття в країні склало 402 тис. в порівнянні з 403 тис. тижнем раніше. Зараз ринок очікує засідання ФРС 1-2 листопада, де можуть бути озвучені плани регулятора щодо фінансової політики. Експерти Bank of America вважають, що у разі запуску нової програми стимулювання економіки Сполучених Штатів нафту може зрости до 130-140 дол./бар. На думку Маркова, технічно можна допустити спекулятивний підйом нафти до максимальних рівнів 2008 р., але фундаментально подальше зростання "чорного золота" нічим не виправдане. До початку засідання ФРС нафта марки Brent продовжить боковий рух в діапазоні 108-112 дол./бар., вважає Марков.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся