Ціни на нафту в світі переважно ростуть

Середа 05 жовтня 2011 16:01
Автор: RBC.UA
Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні активно зростають. З початку дня ціни виросли більш ніж на 2 дол./бар.

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні активно зростають. З початку дня ціни виросли більш ніж на 2 дол./бар.

Станом на 14:30 за Київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):

- IPE Brent Crude (листопад) - 101,86 (+2,07) при діапазоні котирувань 100,66-102,18;

- Light, Sweet Crude Oil (листопад) - 78,12 (+2,45) при діапазоні котирувань 76,95-78,46.

Позитивна динаміка в цінах по операціях багато в чому обумовлена технічними покупками нафтових ф'ючерсів, які за попередні три торгові дні сильно подешевшали. Так, за період 30 вересня - 4 жовтня ціна нафти Brent втратила 4%, а ціна нафти WTI (Light Sweet) - більше 8%. У тому числі за підсумками торгів напередодні ціна нафти Brent вперше за вісім місяців встановилася нижче рівня 100 дол./бар., а ціна нафти WTI (Light Sweet) оновила свій річний мінімум і встановилася нижче позначки 76 дол./бар., забезпечивши сьогодні привабливі умови для спекулятивних покупок.

На міжнародному валютному ринку FOREX долар дешевшає, що додатково забезпечує привабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США. Індекс долара для шести провідних світових валют напередодні вперше за сім з половиною місяців установився вище позначки 79,5 пункту, а сьогодні вранці цей показник опустився до позначки 79,1 пункту.

На ринку акцій країн АТР сьогодні спостерігається змішана динаміка провідних індексів, яка не має сильного тиску на нафтові котирування. Фондові торги в США завершилися 4 жовтня зростанням провідних індексів у середньому на 2,2%, що дозволило сьогодні стабілізувати обстановку на сировинних ринках.

Сьогодні в 17:30 за київським часом будуть опубліковані офіційні дані Міністерства енергетики США із запасів нафти і нафтопродуктів в країні. При цьому підтримку ринку нафтових ф'ючерсів роблять очікування істотного скорочення в США запасів сирої нафти і нафтопродуктів.

Так, за попередніми даними аналітичної організації "Американський інститут нафти" (American Petroleum Institute, або скорочено API), за підсумками звітного тижня, що завершився 30 вересня, комерційні запаси сирої нафти в США зменшились на 3,1 млн бар., запаси бензину впали на 5,0 млн бар., а запаси важких дистилятів знизилися на 2,0 млн бар.

Дані API виявилися значно краще прогнозу галузевих експертів, які напередодні ввечері прогнозували, що за підсумками звітного тижня, що завершився 30 вересня, комерційні запаси сирої нафти в країні могли збільшитися на 2,4-2,5 млн бар., а запаси бензинів могли зрости на 1,3-1,4 млн бар. При цьому запаси важких дистилятів, на думку галузевих фахівців, зменшилися за тиждень на 400-500 тис. бар.

В той же час, ціни на нафтові ф'ючерси Middle East Crude Oil на Tокійській товарній біржі (ТOCOM) сьогодні підвищилися. У тому числі офіційна ціна найбільш активного по операціях ф'ючерсу (березень) за підсумками торгів 5 жовтня 2011 р. на TOCOM склала 45,520 тис. ієн за кілолітр (приблизно 94,21 дол./бар.), підвищившись на 180 ієн, або на 0,4%.

При цьому ціна активного контракту встановилася в беквордаціі щодо ціни контракту Middle East Crude Oil на поточний календарний місяць, яка сьогодні склала 47,250 тис. ієн/кілолітр (приблизно 97,79 дол./бар.), підвищившись на 530 ієн, або на 1,1%.

Middle East Crude Oil - це умовна суміш з нафтових марок Dubai і Oman. Вона вважається ціновим еталоном для нафтового ринку регіону Близького Сходу. На TOCOM ф'ючерси Middle East Crude Oil торгуються з вересня 2001 р. Контракт є розрахунковим - тобто фізичне постачання нафти за ф'ючерсом не передбачене. Закриття позицій здійснюється після закінчення календарного місяця з розрахунком варіаційної маржі, виходячи з середньої за місяць ціни нафтової суміші Middle East Crude Oil, яку визначить агентство Platts.

Нагадаємо, вчора, 4 жовтня п.р., котирування нафти Brent вперше за вісім тижнів впали нижче за позначку 100 дол./бар. Так, станом на 14:55 за київським часом мінімальна ціна операції з ф'ючерсом Brent (листопад) склала 99,89 дол./бар. Це найнижчий показник після 9 серпня ц.р.

В той же час, індикативна ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) вчора вперше з лютого 2011 р. встановилася нижче 103 дол./бар. Нафтова суміші BFOE знизилася на 1,13 дол., або на 1,1%, а її середня за 21 день ціна офіційно склала 102,17 дол./бар. - найнижчий показник після 14 лютого ц.р.

Зазначимо, сьогодні, 5 жовтня, індикативна ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk)  опустилася до найнижчого значення за вісім місяців, встановившись нижче за позначку 101 дол./бар. Нафтова суміш BFOE сьогодні подешевшала на 1,45 дол., або на 14%, а її середня за 21 день ціна офіційно склала 100,72 дол./бар. - найнижчий показник після 9 лютого ц.р.

У поточному році максимальне значення ціни нафтової суміші BFOE було зареєстровано 2 травня 2011 р. - 125,55 дол./бар., а її мінімум припав на 3 січня ц.р. - 93,20 дол./бар.

За підсумками торгів 4 жовтня 2011 р. офіційна ціна нафти Brent в Лондоні на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) знизилася на 1,92 дол. і склала 99,79 дол./бар.

Нагадаємо, за вересень ціна нафти WTI впала на 9,61 дол./бар., або на 10,8%, а ціна нафти Brent втратила за місяць 12,09 дол./бар. або 10,5%. З початком жовтня зниження цін на нафту продовжилося. За підсумками торгів 3 жовтня 2011 р. ціна нафти WTI (Light Sweet) знизилася на 2% і оновила свій річний мінімум, встановившись нижче за позначку 78 дол/бар. У той же час ціна нафти Brent напередодні опустилася на 1% і вперше за сім з половиною місяців встановилася нижче 102 дол./бар.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся