ua en ru

Світові фондові індекси рухаються різноспрямовано

Автор: RBC.UA
Світові фондові індекси на початку торгів своїх рухаються різноспрямовано.Ще не встигла ослабнути тенденція зниження після поганих макроновин з США, але ринок хоче відіграти своє падіння.

Світові фондові індекси на початку торгів своїх рухаються різноспрямовано.Ще не встигла ослабнути тенденція зниження після поганих макроновин з США, але ринок хоче відіграти своє падіння.

Фондові торги в Європі 6 вересня 2011р. відкрилися незначним підвищенням провідних індексів, ринок відіграє втрати попереднього дня. У той же час негативний вплив на настрій інвесторів робить невизначеність, пов'язана з розвитком боргової кризи в єврозоні, на тлі якої єдина європейська валюта - євро - опустилася до мінімального за місяць рівня по відношенню до долара.

Сьогодні буде опублікована макроекономічна статистика, яка, можливо, зможе надати підтримку фондового ринку. Так, о 12:00 з'являться уточнені дані статистичного бюро Eurostat, яке повідомить про ВВП в зоні обігу єдиної європейської валюти (євро) в II кварталі 2011 р. Аналітики прогнозують зростання цього показника на 0,2%. Пізніше Міністерство економіки ФРН оприлюднить дані за обсягом промислових замовлень в Німеччині в липні 2011 р., які також вплинуть на європейський фондовий ринок.

Напередодні публікації цих новин котирування банківського сектора переважно знижуються: папери британських Barclays і Royal Bank of Scotland, які під час минулої сесії ознаменувалися значним падінням, сьогодні втратили в ціні лише незначно (-0,6% і - 0,4% відповідно), в той же час папери Lloyds Banking Group подорожчали незначно - на 0,05%. Висхідну динаміку котирувань демонструє сьогодні і німецький Deutesche Bank (+0,3%).

Відзначимо, що зовнішній фон досить негативний сьогодні: результати попередньої торгової сесії в Європі не вселяють оптимізму (біржі відкрилися 5 вересня в мінусі на 2-3%, а завершили день падінням на 4-5%), японський Nikkei за підсумками торгів втратив майже 2 %. При цьому американські біржі були закриті у зв'язку з Днем праці.

Підтримку фондовому ринку сьогодні надають гірничодобувні компанії, котирування акцій яких стійко ростуть. Акції британо-австралійських BHP Billiton і Rio Tinto подорожчали на 1,1% і 1,2% відповідно на тлі зростання цін на промислові метали. Папери Anglo American і швейцарської Xstrata додали в ціні 0,9% і 1,01% відповідно.

Досить непогано виглядає ситуація і у нафтогазових компаній Європи, акції яких також ростуть в ціні. Котирування цінних паперів BP підвищилися на 1%, Royal Dutch Shell - на 0,1%, Total - на 0,4%.

Станом на 10:52 по Києву британський індекс FTSE 100 підвищився на 12,07 пункту (+0,24%) - до 5114,65 пункту, німецький DAX - на 30,33 пункту (+0,58%) - до 5276 , 51 пункту, французький CAC 40 - на 4,49 пункту (+0,15%) - до 3004,03 пункту, а швейцарський індекс SMI - на 19,95 пункту (+0,39%) - до 5162,94 пункту.

Між тим, торгова сесія на російському фондовому ринку почалася сьогодні різноспрямованим рухом провідних індексів. Станом на 9:35 за київським часом індекс ММВБ виріс на 0,55% - до 1500,97 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1616,74 пункту, що на 0,02% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard додав на початку торгової сесії 0,49%, почавши день на відмітці 10137,09 пункту.

На ФБ ММВБ в лідерах зростання на відкритті опинилися папери "Ощадбанку" (+0,27%), ГМК "Норільський нікель" (+1,73%), "Ростелекому" (+0,91%), "Уралкалію" (+1,31%), "Новатеку" (+1,25%) і МТС (+1,02%). У РТС знижуються котирування більшості компаній нафтогазового сектора.

Аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова нагадує, що за підсумками торгової сесії 5 вересня індекс ММВБ знизився на 1,52%, а індекс РТС втратив 2,43%. Торги на фондових біржах США не проводилися у зв'язку з Днем праці. Сьогодні з ранку ф'ючерси на американські індекси втрачають у вартості трохи більше 2%. Аналогічне зниження можна було спостерігати до закриття основних торгів в Росії напередодні. Торги в Європі завершилися вагомим зниженням основних індексів. Падіння було забезпечене побоюваннями посилювання ситуації в економіці США і єврозони, говорить експерт.

За її словами, індекс ММВБ завершив попередні торги нижче психологічно важливого значення 1500 пунктів, при цьому протягом дня опускався до рівня 1486 пунктів. Найближчою підтримкою для індикатора виступають значення 1480 пунктів і 1430 пунктів, а опорами відмітки 1515 і 1550 пунктів. "Сьогодні зовнішній фон сприяє відходу основних російських фондових індексів на негативну територію.

Проте можна чекати, що зниження буде менш вагомим, ніж вчора, а у разі поліпшення зовнішнього фону не виключена спроба індексів вийти в плюс", - резюмувала Кожухова.

У свою чергу фондові торги в Японії 6 вересня завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,93%. У зв'язку з тим, що ринок акцій США був закритий на вихідний, в основному вплив на хід сесії в Країні висхідного сонця надавали негативні новини з Європи.

Нагадаємо, напередодні фондові торги в Європі завершили день потужним падінням провідних індексів на тлі несприятливих макроекономічних новин із США, які підтвердили найгірші побоювання інвесторів і змусили засумніватися в стабільності відновлення економіки США. Учасники ринку знову заговорили про ймовірність початку другого витка рецесії у світовій економіці. До середини дня падіння провідних європейських індикаторів становило 3-4%, а на закритті торгів індекси опустилися на 4-5%.

На цьому тлі значно знизилися котирування японських банків. Найбільш значним спадом відзначився найбільший в країні фінансовий інститут Mitsubishi UFJ - його акції подешевшали на 3,3%. Два ключових конкурента цього банку постраждали менш значно: папери Sumitomo Mitsui знизилися в ціні на 3,2%, а Mizuho - на 0,9%.

Продовжили своє падіння і акції японських експортерів. Ця тенденція обумовлена тривалим зміцненням ієни по відношенню до американського долара. Зокрема, значні втрати до завершення сесії понесли виробники електроніки: котирування компанії Toshiba впали на 6,1%, а її конкурента Hitachi - на 4,3%. Також подешевшали і акції провідних в Японії виробників цифрових камер Nikon і Canon - на 2,4% і 1,7% відповідно.

Крім того, значним спадом відзначилися і нафтогазові компанії. На тлі падіння цін на "чорне золото" акції провідної в цьому секторі японської Inpex подешевшали на 3,1%. Папери її конкурентів JX Holdings і Japan Petroleum Exploration знизилися в ціні на 2,6%.

За підсумками торгів 6 вересня 2011 індекс Nikkei знизився на 169,22 пункту (1,93%) і склав 8615,24 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,14 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 75,80 ієни/дол.