ua en ru

Світові банки все більше фокусуються на обслуговуванні багатих клієнтів, - HSBC

Автор: RBC.UA
Тиск, що чиниться регуляторами на банки, може позбавити доступу менш багатих споживачів до фінансових послуг, вважає голова ради директорів британско-гонконгської банківської групи HSBC Дуглас Флінт.

Тиск, що чиниться регуляторами на банки, може позбавити доступу менш багатих споживачів до фінансових послуг, вважає голова ради директорів британско-гонконгської банківської групи HSBC Дуглас Флінт.

"Є побоювання того, що банківська індустрія поступово фокусується на обслуговуванні клієнтів з більш високим рівнем доходів і відходить від нижчих верств суспільства. І це мене дуже непокоїть", - цитує Флінта телеканал "Росія 24".

Справа в тому, що правила, введені британськими регуляторами на початку року, спровокували різке зростання вартості фінансових послуг.

Наприклад, вимоги до підвищення кваліфікації фінансових консультантів і прозорості виплат за їхні послуги, очевидно, стали причиною зростання вартості консультацій, у результаті чого вони стали менш доступними для деяких клієнтів.

Читайте також: Європейським банкам треба позбутися активів на 3,4 трлн євро

У зв'язку з цим ряд британських фінансових організацій, у тому числі і HSBC, прийняли рішення відмовитися від консультування клієнтів, чий інвестиційний капітал становить менше 50 тис. фунтів стерлінгів.

"Все складніше і складніше реалізовувати прості продукти серед клієнтів з низьким рівнем доходів. На мій погляд, банківська система продовжить рухатися назад, якщо ми в кінцевому підсумку убезпечимо її шляхом виключення доступу до неї певної частини населення", - резюмував Флінт.

Нагадаємо, раніше експерти PricewaterhouseCoopers прийшли до висновку, що вимоги "Базеля III" (Basel III) зобов'язують європейські банки позбутися непрофільних активів на суму 3,4 трлн євро в найближчі сім років. Цей процес не пройде безболісно для європейської економіки, оскільки практично 90% від суми, на яку були скорочені ризиковані операції, в минулому році припадало на кредитування.

Читайте також: Для виконання вимог Basel III найбільшим банкам необхідно 566 млрд дол

Експерти вважають, що скорочення обсягів кредитування загрожує в першу чергу малому і середньому бізнесу Європи, що в сукупності складає 99% компаній регіону і забезпечують робочі місця для 72% співробітників ділового сектора.

Варто відзначити, що офіційно "Базель III" почав діяти в минулому році. Проте до того моменту, як перелік норм почне діяти в повну силу, у фінансових інститутів буде ще досить часу. На 100% відповідати третьому "Базелю" потрібно буде тільки наприкінці 2018 р.

Згідно з правилами "Базель III", мінімально допустимий рівень достатності базового капіталу першого рівня (core tier 1 capital) становить 7% від зважених за ризиком активів. Також за новими стандартами банки Європи повинні зберігати рівень ліквідних активів, що дозволить банку функціонувати не менше 30 днів в умовах дефіциту ліквідності.
Додаткові кошти повинні бути акумульовані за підсумками фінансово благополучних років. Нові стандарти повинні бути застосовані до більш ніж 8300 європейських банків.

Читайте також: G20 закликає до якнайшвидшого впровадження стандартів "Базель III"

Нагадаємо, нові стандарти, що посилюють вимоги до капіталу банків з метою запобігання міжнародної кредитної кризи, були вироблені Базельським комітетом з банківського нагляду у вересні 2010 р. У своїй основі вони передбачають збільшення власного капіталу банків до 10,5% від активів фінансової організації. Даний крок покликаний зміцнити стабільність кредитних установ і всієї фінансової системи.