Світова спільнота негативно відреагувала на арешт Юлії Тимошенко
Перша реакція світової спільноти на арешт Юлії Тимошенко. Росія заявила, що газові угоди від 2009-го року були укладені відповідно до законів обох держав, і на їх підписання були вказівки Президентів України та Росії, повідомляє «5 канал».
Також міністерство закордонних справ Росії закликало Україну забезпечити неупереджений суд над екс-прем'єром Юлією Тимошенко. «Виходимо з того, що судовий розгляд стосовно Ю.Тимошенко має бути справедливим та неупередженим, має відповідати всім вимогам українського законодавства із забезпечення можливостей захисту та дотримання елементарних гуманітарних норм і правил», - йдеться в заяві МЗС Росії.
А от президент Європарламенту Єжи Бузек закликав Україну дотримуватися принципів та цінностей, що визнаючать відносини Києва та Брюсселя, і висловив стурбованість подіями.
"Контекст і умови викликають стурбованість щодо політичної мотивації цього рішення, а також про застосування верховенства права в Україні. Нещодавно я висловив своє занепокоєння політичному керівництву України з приводу очевидної вибірковості у відкритті кримінальної справи проти Тимошенко та інших міністрів попереднього уряду", - говориться в заяві Бузека.
Про занепокоєння ситуацією, що склалася навколо Юлії Тимошенко заявила і член Европарламенту від Чехії Зузана Ройтова. Вона вважає арешт екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко явищем симптоматичним, повідомляє радіо «Свобода».
«Я здивована, що взагалі дійшло до взяття під варту пані Тимошенко, тому що це однозначний симптом того, що сучасний український естаблішмент боїться її впливу перед виборами, які для України будуть вирішальними. Тобто те, що сьогодні колишнього прем'єра України заарештували з причин, які не є цілком зрозумілими, а швидше створюють враження цільових, так це є недоброю для України новиною. По суті, це ще один доказ того, що сучасна влада не хоча мати жодної конкуренції на виборах, які наближаються, що вона прагне перешкоджати опозиції спілкуватись зі своїми виборцями», - вважає депутат Європарламенту.
У свою чергу, президент Європейської народної партії (ЄНП) Вілфрід Мартінс висловив стурбованість арештом екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Мартінс назвав справу політично мотивованою і зауважив, що влада Віктора Януковича штовхає Україну до авторитаризму радянського зразка.
Нагадаємо, сьогодні Печерський райсуд Києва змінив для Юлії Тимошенко запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт. Екс-прем'єра відвезли до Лук'янівського СІЗО, де заборонили зустріч з адвокатом. Захисник Тимошенко Юрій Сухов сказав, що у СІЗО робочий день вже завершений. Також Сухов повідомив про намір подавати апеляцію на дії судді Кірєєва.
Для Юлії Тимошенко - це другий арешт у житті. У лютому 2001 р. - невдовзі після відставки з посади віце-прем'єра з ПЕК в уряді Віктора Ющенка - опозиціонерку помістили в Лук'янівське СІЗО. Тоді Тимошенко закидали несплату податків та контрабанду російського газу до України під час її керування компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення, і Тимошенко вийшла на волю. У березні 2002 р. Блок Юлії Тимошенко потрапив до Верховної Ради. Восени того ж року опозиціонерка разом із лідером Соцпартії Морозом та лідером КПУ Симоненком очолила акцію "Україна без Кучми". На президентських виборах 2004-го Тимошенко підтримала Ющенка, відмовившись від власних виборчих амбіцій, заявивши, що готова "прати білизну" в тому штабі, що близький їй за цінностями. Після перемоги Ющенка стала прем'єром. Того ж року її відправили у відставку. Тимошенко знову очолювала уряд з 2007 по 2010 р., аж до перемоги Віктора Януковича на президентських виборах.