Мінохоронздоров'я: В Україні кількість смертей від грипу і ГРВІ збільшилося до 381 людини

Неділя 22 листопада 2009 11:30
Автор: RBC.UA
В Україні станом на 22 листопада 2009 р. число смертей від грипу і ГРВІ збільшилося до 381 людини, за минулу добу померло 7 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

В Україні станом на 22 листопада 2009 р. число смертей від грипу і ГРВІ збільшилося до 381 людини, за минулу добу померло 7 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

За даними відомства, всього в країні відмічено 15 млн 99 тис. 103 випадки захворювання, 93 тис. 866 людей госпіталізовані. Епідемічний поріг перевищений у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях, а також в м. Києві.

В той же час в Міністерстві охорони здоров'я України констатують зупинку рівня захворюваності на грип та ГРВІ. "Ми вийшли на зупинку захворюваності... на сьогодні вона нижча, ніж була під час епідемій 1999 та 2000 рр.", - повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко констатувала зниження захворюваності грипом/ГРВІ в Україні в чотири рази в порівнянні з піковими показниками за 2-4 листопада цього року. Проте Мінздрав прогнозує, що друга хвиля епідемії грипу може початися в січні 2010 р., а третя - приблизно на початку весни.

 Тому прем'єр-міністр призвала підготуватися до наступної хвилі епідемії заздалегідь: створити незнижуваний запас медикаментів і певний набір устаткування. З метою профілактики грипу надалі при Кабміні була створена наукова комісія з питань вакцинації, яка займатиметься питаннями стратегії після забезпечення вакцинації проти особливо небезпечних хвороб.

 Нагадаємо, 30 жовтня ц.р. міністр охорони здоров'я України Василь Князевич офіційно повідомив, що в Україні почалася епідемія каліфорнійського грипу А(H1N1). Цього ж дня в Україні у зв'язку з ускладненням епідеміологічної ситуації було ухвалено рішення оголосити тритижневий карантин, а також продовжити канікули в учбових закладах всіх рівнів.

За словами керівника бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в Україні Ігоря Поканевича, серед основних чинників зупинки розповсюдження територією України грипу А(H1N1)  - впровадження карантину і вакцинація.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся