ua en ru

Мін'юст США почав розслідування ролі хедж-фондів в поточному обвалі євро

Автор: RBC.UA
Міністерство юстиції США почало розслідування ролі деяких хедж-фондів в нинішньому обвалі євро.

Міністерство юстиції США почало розслідування ролі деяких хедж-фондів в нинішньому обвалі євро.

Єдина європейська валюта втратила близько 10% своєї вартості за останні кілька місяців, і, у міру її подальшого ослаблення, все частіше звучать припущення, що євро стало жертвою ретельно спланованої спекулятивної атаки, коріння якої знаходиться по іншу сторону Атлантики.

Тепер же в "теорії змови" (окрім банку Goldman Sachs і інших компаній з Уолл-стріт) фігурують і такі знакові інвестори, як Джордж Сорос і Джон Полсон.

Мін'юст США в кінці лютого ц.р. запросив у ряду хедж-фондів всю інформацію, що стосується їх валютної торгівлі відносно євро, передає Reuters з посиланням на американську пресу. Ці дані потрібні владі США для того, щоб зрозуміти, чи мала місце змова з метою навмисно вдарити по курсу європейської валюти. За даними джерел, знайомих з діями міністерства, в число підозрюваних потрапили фонди таких відомих інвесторів, як Джон Полсон (Paulson & Co.), Стівен Коен (SAC Capital Advisors LP) і Девід Ейнхорн (Greenlight Capital Inc.).

Без уваги американської влади не залишився і такий відомий гравець, як Джордж Сорос (хедж-фонд Soros Fund Management LLC). Підозри на адресу останнього здаються більш ніж обгрунтованими. Досить пригадати, як проведена в 1992р. Дж.Соросом спекулятивна атака на фунт стерлінгів принесла йому мільярд доларів і привела до виходу фунта з європейського обмінного механізму.

Курс євро неухильно сповзає все нижче і нижче з тих пір, як серйозні проблеми з дефіцитом бюджету виникли у одного з членів зони євро - Греції. Восени минулого року несподівано з'ясувалося, що грецький уряд роками приховував дійсний стан речей, дезінформуючи Єврокомісію про дійсні масштаби держборгу і дефіциту бюджету, який досяг за підсумками 2009р.12,7% від ВВП при нормі в 3%. Це виявилося втричі більше прогнозів, заснованих на попередніх статданних, і привело до різкого здешевлення євро. Додатковий тиск на курс єдиної європейської валюти надає і ситуація в Португалії і Іспанії, хоча їх стан відносно Греції більш стійкіший.

Незабаром після скандалу з Грецією з'явилися версії, що не останню роль в прихованні інформації про реальний рівень її бюджетного дефіциту зіграли фінансові компанії з Уолл-стріт. Зокрема, передбачається, що фінансові компанії США допомагали грецькому уряду маскувати масштаби заборгованості, щоб потім зіграти на зниженні євро і непогано на цьому заробити.

На цьому фоні глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке недавно заявив, що його організація має намір уважно вивчити дії банку Goldman Sachs і інших фінансових фірм, що стосуються Греції і деривативних операцій. Кросс-валютні деривативні операції, які виконав Goldman Sachs для Греції в 2001р., допомогли Афінам скоротити дефіцит бюджету до потрібного рівня і вступити в ЄС і зону євро.