ru ua

Мінтрансзв'язку України: Повітряний простір країни повністю відкритий для польотів

Автор: RBC.UA
 Починаючи з 9:00 за київським часом, повітряний простір України повністю відкритий для польотів, повідомляє прес-служба Мінтрансзв'язку України. Всі українські аеропорти працюють в штатному режимі, приймають і дають дозвіл на виліт повітряних суден.

Починаючи з 9:00 за київським часом, повітряний простір України повністю відкритий для польотів, повідомляє прес-служба Мінтрансзв'язку України. Всі українські аеропорти працюють в штатному режимі, приймають і дають дозвіл на виліт повітряних суден.

За вказівкою Державіаадміністрації, перед ухваленням рішення на виліт, авіакомпанії повинні ретельно відстежувати прогнози розповсюдження хмари вулканічного попелу в районі запланованого маршруту.

Раніше повідомлялося, що авіакомпанія "Аеросвіт" сьогодні виконала всі заплановані рейси. За словами прес-секретаря компанії Сергія Куніцина, є лише невеликі затримки, пов'язані з необхідністю відновити графік польотів після скасування і перенесення рейсів. За інформацією С.Куніцина, аеропорт у Будапешті сьогодні відкритий до 18:00 за київським часом, проте компанія встигла відправити туди пасажирів денним рейсом. Прес-секретар "Аеросвіту" також зазначив, що вчора, 19 квітня, був "прорив до Європи", коли компанії вдалося виконати польоти, які раніше були закриті.

Також авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" сьогодні здійснює рейси з Києва до Дубаї, Тбілісі, Львова, Відня, Лісабона, Мадрида і Берліна. На сьогодні анульоване виконання рейсів із Києва до Амстердама, Парижа, Франкфурта, Цюріха.

Що стосується польотів до Лондона, то, за інформацією "МАУ", аеропорт у столиці Великобританії заздалегідь планується відкрити о 21:00 за київським часом. Проте українська авіакомпанія поки не може відправляти туди пасажирів, оскільки може бути ухвалене рішення про продовження заборони на прийом і виліт літаків із Лондона.

У той же час в аеропорту Бориспіль сьогодні триває скасування рейсів до країн Європи. Станом на 15:00, за даними інтернет-табло, скасовані рейси до Амстердама, Парижа, Франкфурта, Цюріха, Хельсінкі, Варшави, Дюсельдорфу, Кельна. У свою чергу виконуються рейси до Відня, Москви, Стамбула, Мюнхена, Тель-Авіва, Дубаю, Неаполя, Праги, Нью-Йорка, Риги.

Нагадаємо, з 15 квітня ц.р., коли почалося виверження вулкана, яке призвело до проблем в авіасполученні, мільйони пасажирів не змогли вчасно дістатися місць, куди прямували, і були заблоковані в аеропортах різних міст Європи.

Представники авіаційного бізнесу заявили, що внаслідок простою щодня втрачають 250 млн дол. і тиснуть на європейську владу, вимагаючи зняття обмежень. За даними Всесвітньої метеорологічної організації, вулканічна хмара попелу з Ісландії повинна змінити напрям свого руху до Арктики, коли погода зміниться до кінця тижня.