Мінтрансзв'язку представило інвестпроекти в Іллічівському та Південному портах на 400 млн дол.

Мінтрансзв'язку України представило інвесторам проекти в Іллічівському та Южному портах загальною вартістю близько 400 млн дол., повідомляє прес-служба відомства.

Мінтрансзв'язку України представило інвесторам проекти в Іллічівському та Южному портах загальною вартістю близько 400 млн дол., повідомляє прес-служба відомства.

Презентація відбулася сьогодні під час другого дня роботи інвестиційного форуму країн-учасниць транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (ТRАСЕСА) у Брюсселі (Бельгія).

Під час презентації було наголошено, що проект будівництва нового контейнерного терміналу біля 23 та 24 причалів Іллічівського порту передбачає його пропускну спроможність на рівні близько 800 тис. TEU на рік. Умови проекту також дозволять інвестору-оператору розпочати його використання вже у 2015 р. Вартість проекту становить 290 млн дол.

Щодо порту "Южний", то українська сторона виступила з пропозицією надати підприємству кредит у розмірі 100 млн дол. для проведення днопоглиблювальних робіт його підхідного каналу та акваторії. Розпочати роботи планується вже у 2014 р. - після їх завершення порт зможе приймати біля свої причалів балкери-гіганти.

Розробкою техніко-економічного обґрунтування згаданих проектів займалася компанія Corporate Solutions за підтримки Європейської Комісії.

Раніше про готовність виділити інвесторам кредитні кошти для участі у проектах, запропонованих Мінтрнсзв'язку, вже заявляли Європейський банк реконструкції та розвитку, Всесвітній банк та Міжнародна фінансова корпорація.

Нагадаємо, 31 травня ц.р. президент Міжнародної федерації асоціацій експедиторів (FIATA) Жан Клод Делен заявив, що одеський регіон може стати центром логістичної платформи для перевезення вантажів Європа-Азія-Європа.

Зазначимо, в лютому ц.р. Кабінет міністрів України затвердив перелік інвестиційних проектів у морських торговельних портах України. Загальна сума інвестпроектів складає більше 21,7 млрд грн.

Зокрема, в Одеському МТП передбачено розвиток Карантинного молу на суму 3 млрд 852,4 млн грн, будівництво універсального термінала в районі Практичної гавані на суму 1,4 млрд грн, будівництво універсального термінала в районі Андросівського молу, причал №35 на суму 290,8 млн грн.

У Іллічівському МТП передбачена реконструкція причалів №7-9 під перевантаження генеральних вантажів на суму 456 млн 297 тис. грн, розвиток контейнерного термінала з причалами №1 і №2 на суму 1 млрд 305 млн 630 тис. грн, розвиток мультимодального термінала для перевантаження контейнерів (п'ятий термінал) на суму 440,55 млн грн, будівництво нового термінала для контейнерів та обробки суден Rо-Rо на необладнаному узбережжі порту і прилеглих територіях на суму 2 млрд 803 млн 500 тис. грн, розвиток та будівництво спеціалізованого перевантажувального комплексу для перевантаження навалювальних вантажів відкритого зберігання через причал №10 з реконструкцією причалу та складу на суму 304 млн 380 тис. грн, будівництво спеціалізованого перевантажувального комплексу для перевантаження навалювальних вантажів через склад на верхньому плато в тилу причалів №11 і №12, що має бути побудований з новим двостороннім пірсом на з'єднанні причалів №10 і №11 на суму 640,8 млн грн, реконструкція причалів №12, №14 і №15 та прилеглого складу для перевантаження металопрокату та чавуну на суму 252 млн 315 тис. грн.

У Білгород-Дністровському МТП передбачено будівництво перевантажувального комплексу зернових та генеральних вантажів на причалах №9 і №10 на суму 326 млн 985 тис. грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся