Мінпаливенерго: Інвестиції в розвиток уранової галузі до 2013 р. складуть 9,9 млрд грн
В розвиток уранової галузі до 2013 р. прогнозні інвестиції складуть 9,9 млрд грн. Про це заявила заступник міністра палива і енергетики Наталія Шумкова, передає кореспондент РБК-Україна.
«Інвестиції в період 2010-2020 рр. повинні скласти значну суму. Вона оцінюється нами приблизно в 17 млрд грн. З них в період 2010-2013 рр. необхідні інвестиції в обсязі 9,9 млрд грн. Зазначу, що для реалізації програми цирконію в Україні в період 2010-2020 рр. необхідне залучення інвестицій в обсязі близько 1,5 млрд грн», - зазначила вона.
Крім того, заступник міністра зазначила, що програма розвитку уранової галузі в Україні передбачає збільшення обсягів видобутку уранового концентрату з 830 т в 2009 р. до 5 тис. т в 2020 р. і 6 тис. т в 2030 р.
Крім того, з 2015 р. планується, що Україна буде повністю себе забезпечувати ядерною сировиною.
Н.Шумкова додала, що в Україні оцінні запаси урану складають близько 300 тис. т, з них 16 тис. т на працюючих потужностях. На нових родовищах, включаючи Новокостянтинівське, оцінні запаси урану складають 200 тис. т.
Вона також зазначила, що найбільш перспективними є Северінівське, Центральне і Інгульське родовища.
Нагадаємо, 30 квітня ц.р. глава "Росатома" Сергій Кирієнко повідомив, що сумарні інвестиції в освоєння Новокостянтинівського уранового родовища можуть досягти 500 млн дол.
Раніше, 22 квітня, Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна планує відновити видобуток і експорт урану.
Президент повідомив, що в планах - «побудувати завод з виробництва ТВЕЛів 50 на 50 з Росією», в результаті чого, Україна зможе повернути собі 50% українського ринку, і буде постачати уран до Європи, теж 50 на 50 з РФ.
Нагадаємо, 9 квітня ц.р. в третьому енергоблоці Південно-Української АЕС успішно завершено експеримент щодо використання ядерного палива американської Westinghousе. За підсумками експерименту комісія ДП НАЕК "Енергоатом" видала акт, яким підтвердила відсутність перешкод для завантаження і експлуатації в складі активної зони енергоблоку № 3 нової партії ТВЗ, яка складається з 42-х паливних збірок Westinghousе.
Відзначимо, що решта атомних енергоблоківв Україні використовують ядерне паливо виробництва російської компанії «ТВЕЛ». Для того, щоб зміцнити співпрацю з Україною, наприкінці минулого року «ТВЕЛ» запропонував побудувати в країні за своїми технологіями завод для фабрикації палива. У січні Мінпаливенерго оголосило конкурс з відбору партнера для будівництва підприємства; до участі в ньому були запрошені як «ТВЕЛ», так і Westinghouse. У Мінпаливенерго тоді говорили, що вирішальними факторами будуть ціна та енергоефективність палива.