ua en ru

Мінрегіонбуд пропонує законодавчо поділити Севастополь на п'ять громад

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 3 березня, Севастополь з робочим візитом відвідав директор департаменту місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку та будівництва України Юрій Ганущак, передає кореспондент РБК-Україна.

Сьогодні, 3 березня, Севастополь з робочим візитом відвідав директор департаменту місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку та будівництва України Юрій Ганущак, передає кореспондент РБК-Україна.

Він взяв участь у презентації попереднього законопроекту про спеціальний статус Севастополя. Нарада відбувалася за зачиненими дверима.

Законопроект розроблено на виконання плану заходів щодо реалізації концепції, реформи місцевого самоврядування, яка була затверджена урядом України № 900 від 29 липня 2009 р.

«План заходів передбачає, що нарешті-таки потрібно зробити закон про Севастополь, адже про нього написано в Конституції, і ми 17 років не маємо цього закону, який означає особливий статус міста-героя», - зазначив Ю.Ганущак.

Він назвав основні положення законопроекту:

1. На території т.н. «Великого Севастополя» створюються п'ять громад з відповідними органами місцевого самоврядування: Інкерманський міськрада, Севастопольська міськрада (територія юрисдикції - «Малий Севастополь»), Балаклавський міськрада, Качинська сільрада і Орлинівска або Байдарська сільрада.

2. Створюється рада «Великого Севастополя», якій передаються ті повноваження, які нераціонально, недоцільно або неможливо передати на рівень громад. На їхній рівень передаються повноваження за принципом субсидіарності, тобто близькості до споживачів.

3. Створюється одна держадміністрація Севастополя, яка має контрольні функції по відношенню до органів місцевого самоврядування (п'ять громад, рада «Великого Севастополя) плюс координаційні повноваження по органах виконавчої влади, включаючи силовиків, які мають територіальні відділення.

4. При місцевих радах створюються виконкоми. Також створюється виконавчий орган ради Великого Севастополя.

Втім, представники міськради Севастополя багато в чому не згодні з нормами, закладеними в проекті документа.

Ю.Ганущак зауважив: «Дуже важко писати закон у кабінеті в Києві, потрібно відчувати пальцями місцеву інфраструктуру. Підтримка була досить велика, хоча саме Севастопольська міськрада відверто не може бути зацікавленою у цьому законі, тому що він перерозподіляє тим самим ту владну структуру, яка зараз діє».

Севастополь розташований на південному заході Кримського півострова, на узбережжі Чорного моря. На території Севастопольської міськради сконцентровано близько 15 % населення Кримського півострова (379,2 тис. чоловік за даними 2007 р.). Структурний каркас Севастопольської системи розселення утворюють три міста - Севастополь, Балаклава та Інкерман і селище міського типу Кача. Загалом на території міськради знаходиться 29 населених пунктів.

Севастополь - один з найкращих природних портів Чорного моря - глибокий і доступний для найбільших кораблів.

В Севастопольській бухті розташована база Чорноморського військово-морського флоту Російської Федерації.

Статус Севастополя як субєкта України заперечується рядом політичних рухів Криму і самого міста (Російський рух Криму, Російська громада Криму), які як політичну платформу висувають гасла повернення Севастополя і Криму до складу Росії. Аналогічної позиції дотримуються і ряд політичних сил і діячів РФ.