Мінрегіонбуд: Державні будівельні корпорації будуть реорганізовані

Державні будівельні корпорації будуть реорганізовані, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду України.

Державні будівельні корпорації будуть реорганізовані, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду України.

 На колегії йшла мова про такі будівельні корпорації як «Укрбуд», «Укрмонтажспецбуд», «Укртрансбуд», «Укрметротунельбуд». Ще в листопаді минулого року колегією Мінрегіонбуду було ухвалено рішення і рекомендовано найвищим органам управління корпораціями розробити плани заходів щодо реорганізації вищезазначених державних будівельних корпорацій і припинення виконання ними функцій державного управління майном організацій і підприємств, які засновані на загальнодержавній власності і входять до їх складу.

 Переважна більшість підприємств, яка входить до складу даних державних будівельних корпорацій, не є державними (близько 80%). Тому, відповідно до законодавства, державні будівельні корпорації на даний час не можуть мати статусу «державних» і рішення уряду і засновницьких документів, які регламентують їхню діяльність, вимагають приведення у відповідність з існуючим нормативно-правовим полем.

Станом на 1 травня 2010 р. у складі корпорації «Укрбуд» частка державних підприємств (разом з навчальними закладами) складає 16,2%, в корпорації «Укрмонтажспецбуд» - 12,7%, в корпорації «Укртрансбуд» - 19,4%. До складу корпорації «Укрметротунельбуд» на добровільних засадах входять 2 державних підприємства і 1 господарське товариство з державною часткою, управління державними корпоративними правами і майном яких здійснюють регіональне відділення Фонду державного майна України, Мінрегіонбуд і Мінтрансзв'язку.

 Майже чверть держпідприємств корпорації «Укрбуд» знаходяться у стадії банкрутства і ліквідації і лише 7,5% державних підприємств займаються будівельною діяльністю. У корпорації «Укрмонтажспецбуд» майже половина державних підприємств банкроти або не працюють (8 із 17 підприємств) і лише одне державне підприємство займається будівельною діяльністю, 16 - проектуванням. У корпорації «Укртрансбуд» 5 із 6 державних підприємств виконують будівельні роботи, а підприємство «Трансметпром» - банкрут.

 Міністр із питань регіонального розвитку і будівництва Владимир Яцуба відзначив, що, на його думку,  «Укрметротунельбуд» повинен залишатися в державній власності і бути під контролем держави. «Потрібно визначитися, кому він повинен бути підпорядкований. Я вважаю, що Міністерству транспорту і зв'язку», - сказав він.

 Що стосується решти корпорацій, то, за словами В.Яцуби, через кілька місяців вони повинні або показати гідні результати роботи, або ж вони позбудуться статусу державних.

 Нагадаємо, напередодні прес-служба Рахункової палати повідомляла, що Мінрегіонбуд у 2009 р. допустив неефективне управління коштами стабфонду на суму 100,1 млн грн, використовував із порушенням чинного законодавства 30,8 млн грн. Так, майже половина рішень уряду про виділення Мінрегіонбуду коштів стабфонду були суто декларативними і не мали реального фінансового ресурсу для їх забезпечення. Протягом року уряд вніс 10 змін до переліку об'єктів, на які виділялися кошти. Кабмін збільшив їхню кількість до 441. У результаті фінансувалися лише 82,5% об'єктів, з них в повному об'ємі - 59,2%. При цьому майже готові об'єкти так і не були введені в експлуатацію і в даний час потребують додаткових витрат на охорону і утримання.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся