Мінрегіон замінить в цьому році 500 км тепломереж

Вівторок 10 липня 2012 16:48
Автор: RBC.UA
В Україні в поточному році планують замінити 500 км тепломереж, план виконується на 37%. Про це на сьогоднішній селекторній нараді з регіонами повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, житлово-комунального господарства і будівництва Олександр Аліпов, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні в поточному році планують замінити 500 км тепломереж, план виконується на 37%. Про це на сьогоднішній селекторній нараді з регіонами повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, житлово-комунального господарства і будівництва Олександр Аліпов, передає кореспондент РБК-Україна.

Крім того, Аліпов підкреслив, що в деяких регіонах Україні план виконується повільніше: "У нас є відстаючі області - це Херсонська, Тернопільська, Чернігівська, місто Київ. В них до 15% виконання цього плану".

Аліпов також повідомив, що в Україні 40% котелень готові до опалювального сезону, але в Херсонській, Чернігівській, Запорізькій, Чернівецькій та Тернопільській областях рівень готовності котелень не перевищує 24% від їх загальної кількості. "Станом на 1 липня підготовлено зараз 40% котелень. Тут все добре, але є і найнижчі показники з підготовки котелень - у Херсонській області - 10%, Чернігівській - 15%, в Запорізькій і Чернівецькій - 22%, і в Тернопільській - 24%", - заявив Аліпов.

Крім того, він зазначив, що 29% від загальної кількості котлів повинні бути капітально відремонтовані, а серед відстаючих в даному питанні - АР Крим, Львівська, Херсонська, Одеська, Чернівецька, Запорізька, Донецька області, "де від 10% до 12% готовності".

"Щодо заміни котлів, у нас котли з терміном експлуатації більше 20 років - це близько 20% котельного парку. Ми запланували лише 7% до заміни і зараз цей план виконується на 31,5%. У Запорізькій області, Херсонській, Львівській, Одеській тільки на 10% виповнюється цей план. Капітальний ремонт тих котлів, які працювали більше 20 років, це теж близько 7%. Цей план виконується на 42% і тут у нас є також зауваження до Івано-Франківської, Тернопільської, Миколаївської, Запорізької областей. Треба компенсувати відставання", - заявив Аліпов.

Раніше міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк повідомив, що в Україні заміни вимагають 60% тепломереж. До цього прем'єр-міністр України Микола Азаров говорив, що в середньому в тепломережах відбувається 60% втрат тепла. зазначимо, що всього в країні налічується 33 тис. км теплових мереж.

В цілому на модернізацію ЖКГ України необхідно від 10 до 60 млрд дол, вважає глава регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні та Білорусії (IFC) Руфат Алімарданов. За його словами, для вирішення проблеми потрібно залучати фінансовий сектор, оскільки самостійно держава такі вкладення не потягне.

Згідно з даними Близнюка, в цілому на модернізацію галузі необхіднопонад 700 млрд грн.

В кінці минулого року повідомлялося, що Кабмін планує збільшити фінансування потреб житлово-комунального господарства.

Ще раніше, у вересні минулого року, Азаров доручив ряду міністерств розробити п'ятирічний план переоснащення комунальних об'єктів, в першу чергу, що знаходяться далеко від центрального теплопостачання, для оснащення їх новітніми технологіями енергозбереження. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся