Мінрегіон: З 1 квітня оплачувати парковку потрібно винятково за допомогою паркоматів

З 1 квітня послуги паркування слід оплачувати винятково за допомогою паркувальних талонів, а також на майданчиках, обладнаних спеціальними технічними засобами (парковками і терміналами).

З 1 квітня послуги паркування слід оплачувати винятково за допомогою паркувальних талонів, а також на майданчиках, обладнаних спеціальними технічними засобами (парковками і терміналами).

Про це нагадує Міністерство регіонального розвитку України, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"Відкладати установки паркоматів і автоматичних в'їздних-виїзних терміналів не парковках недоцільно .... Для запобігання розрахунку за парковку готівкою, в правил паркування транспортних засобів внесено зміни, згідно яким з 1 квітня цього року продавати паркувальні талони буде дозволено тільки шляхом безготівкової форми розрахунків. Це буде сприяти детінізації", - говориться в повідомленні Мінрегону.

Крім того, Мінрегіон вніс до Верховної Ради України (ВР) законопроект, що передбачає штрафи за несплату парковки громадянином, за неналежне обладнання майданчика для паркування оператором, за протиправне паркування на місцях, призначених для паркування інвалідів а також встановлює механізм контролю за дотриманням цих правил.

За даними Мінрегіону, в Україні на початок 2011 р. з 3080 майданчиків для платного паркування лише 116 були обладнані паркувальними автоматами, а ще 32 - в'їзними-виїзними терміналами, що разом становить менше 5% від загальної кількості. На початок 2011 року майданчиків для паркування, обладнаних паркувальними автоматами, всього було в Дніпропетровській області (62), Києві (30) і АР Крим (17). У більшості областей паркомати і в'їзні-виїзні термінали взагалі були відсутні.

За орієнтовною оцінкою Міністерства, для обладнання всіх відведених майданчиків для платного паркування в Україні необхідно встановити близько 3,5 тис. паркоматів, а враховуючи необхідність в забезпеченні Києва, Севастополя, Сімферополя і всіх обласних міст країни близько 900 тис. машиномісць загальна потреба в паркоматах складе близько 7 тис. одиниць.

Як заявляв голова КМДА Олександр Попов, у столиці контролювати дотримання правил парковки буде муніципальна міліція.
Раніше уряд України переніс строки обладнання відведених для платної парковки майданчиків паркувальними автоматами з 1 січня 2012 р. на 1 квітня ц. р.

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) 29 грудня 2011 р. визнав незаконним право оператора паркування перешкоджати виїзду транспортного засобу з майданчика шляхом застосування спеціальних пристроїв-шлагбаумів або технічних засобів для перешкоджання виїзду у разі повної або часткової несплати збору за паркування та вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top