ua en ru

Мінприроди: Іспанія збільшить обсяг закупівлі в України квот на викиди парникових газів

Автор: RBC.UA
Україна планує збільшити обсяги продажу квот на викиди парникових газів Іспанії. Про це на прес-конференції заявив міністр екології і природних ресурсів України Микола Злочевський, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна планує збільшити обсяги продажу квот на викиди парникових газів Іспанії. Про це на прес-конференції заявив міністр екології і природних ресурсів України Микола Злочевський, передає кореспондент РБК-Україна.

"На сьогоднішній день вже ведуться попередні переговори з Іспанією про збільшення обсягу купівлі у нас. Крім того, досить багато країн дивляться на ефективність використання грошей, які ми отримали від іспанської сторони, для того, щоб почати переговори з нами", - заявив Злочевський.

За його словами, Іспанію найбільш цікавлять проекти вітроенергетики і проекти, які пов'язані з водоочисткою. Міністр нагадав, що в 2010 р. Україна уклала контракт на продаж квот на викиди парникових газів з Іспанією на 30 млн євро.

Нагадаємо, 9 березня на 19-му засіданні спеціального підрозділу Секретаріату ООН щодо забезпечення дотримання Кіотського протоколу Україна отримала позитивне рішення в питанні відновлення повноцінної участі в механізмі Кіотського протоколу. Таким чином, Україна відновила участь у міжнародній торгівлі викидами та зможе використовувати механізми спільного впровадження за національною процедурою в повній мірі.

Зазначимо, відповідно до заяви ООН, новий договір про обмеження викидів парникових газів буде готовий до 2015 р.

Нагадаємо, з 12 жовтня участь України в міжнародній торгівлі викидами парникових газів тимчасово призупинена. Таке рішення було прийняте комітетом з дотримання Секретаріату РКЗК ООН зі зміни клімату у зв'язку з "невідповідністю національної системи обліку викидів парникових газів вимогам Кіотського протоколу".

За словами координатора програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христини Рудницької, найбільшою проблемою експерти ООН називали відсутність відомостей про енергетичному балансі країни. Серед інших недоліків - відсутність процедури розподілу коштів, отриманих від продажу квот, і, як наслідок, невизначеність щодо того, хто саме, куди і на які проекти направляє виручені кошти. Згідно з міжнародними нормами, кошти від торгівлі квотами на викиди парникових газів повинні витрачатися на екологічні проекти.

У той же час в березні 2009 р. Україна продала 30 млн одиниць встановленої кількості (1 ОВК відповідає 1 т СО2) Японії, потім ще 3 млн ОВК Іспанії за ціною 10 євро за одиницю. Виручені кошти надійшли на рахунки Нацбанку Україні і були спрямовані урядом Юлії Тимошенко на виплату пенсій. Пізніше Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти Тимошенко за звинуваченням у нецільовому використанні цих коштів.

Україна ратифікувала Кіотський протокол у лютому 2004 року та отримала можливість реалізувати невикористовувані нею квоти на викиди газів на суму до 2,5 млрд дол.