ua en ru

Міноритарії РТС сумніваються в тому, що акціонери ММВБ виділять близько 250 млн дол. на викуп їхніх акцій

Автор: RBC.UA
Міноритарії РТС сумніваються в тому, що акціонери ММВБ виділять близько 250 млн дол. на викуп їхніх акцій. Власники невеликих пакетів РТС вважають, що їхні акції або будуть конвертовані в акції ММВБ в разі об'єднання двох бірж, або залишаться неконвертованими.

Міноритарії РТС сумніваються в тому, що акціонери ММВБ виділять близько 250 млн дол. на викуп їхніх акцій. Власники невеликих пакетів РТС вважають, що їхні акції або будуть конвертовані в акції ММВБ в разі об'єднання двох бірж, або залишаться неконвертованими. Про це РБК daily на умовах анонімності повідомили декілька міноритаріїв біржі.

"Умови операції з поглинання ММВБ свого конкурента РТС невизначені. У рамковій угоді акціонерів ММВБ про намір придбати 53,7% акцій РТС сказано лише про те, що ці умови рівні для всіх акціонерів РТС", - заявив один з міноритаріїв на умовах анонімності. Іншими словами, в кращому випадку міноритарії зможуть продати лише третину пакету, а частину, що залишилася конвертувати в акції ММВБ.

Тим часом на раді з фінансових ринків, що відбулася в п'ятницю, заступник голови ЦБ РФ Сергій Швецов озвучив ідею можливої зміни в структурі угоди злиття майданчиків. Він заявив, що юридично, можливо, вигідніше буде приєднувати ММВБ до РТС, також однією з причин подібної ідеї може стати і податкова економія. С.Швецов розповів, що, можливо, РТС зробить додаткову емісію акцій, яку викупить ММВБ. У той же час, за словами одного з акціонерів, це рішення лише формальність і навряд чи сильно змінить розстановку сил на майбутньому майданчику.

Нагадаємо, 14 лютого ц.р. голова комітету з термінового ринку і акціонер РТС Анатолій Гавриленко заявив, що процес злиття бірж РТС і ММВБ може зруйнувати сформовану структуру ринку і привести до зникнення індексу РТС. «Виходить, що досить слабкий у конкурентному плані суб'єкт купує більш вдалого суперника. За останні п'ять років на РТС була створена велика кількість продуктів, наприклад «РТС Стандарт», який відібрав частину торгів ММВБ на споті, зростають темпи розвитку FORTS. Але в даному випадку не РТС купує суперника, що менш успішно розвивається, а, навпаки, ММВБ, яка зневірилася зробити терміновий ринок і не зуміла створити хороший проект з інструментом T+n, купує РТС», - сказав він.

За словами експерта, єдиним драйвером розвитку ринку було змагання ММВБ і РТС. «Всі продукти з'являлися на ринку завдяки конкуренції - терміновий ринок, тому що РТС треба було щось протиставити ринку ММВБ. «РТС стандарт» - проект виживання. Біржа РТС жила за ринковими принципами. Ось коли ММВБ в кризу стопорнула, то РТС при падінні ринку на 60% не зупинила торгів. Жоден з учасників ринку не допустив дефолту, ми навіть резервний фонд не роздрукували. От що може зробити з біржею сам ринок», - зазначив А.Гавриленко.

Експерт також зазначив, що пункт угоди з ММВБ, відповідно до якого компанії не мають права брати участь у капіталі бірж, не сприятиме здоровій конкуренції.