ua en ru

Міносвіти затвердило нові правила вступу для абітурієнтів

Автор: RBC.UA
Міносвіти України затвердило нові правила для абітурієнтів. Відповідний наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України.

Міносвіти України затвердило нові правила для абітурієнтів. Відповідний наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України.

Зокрема, абітурієнт має право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий в 2008 р., 2009 р. або на 2010 р. (при цьому абітурієнт не позбавляється права проходити зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) щорічно).

Кожен абітурієнт має право подати заяву не більше ніж в 5 вузів, і не більше ніж на 3 напрямки підготовки.

ВНЗ мають право допускати до участі в конкурсі абітурієнтів з сертифікатом, кількість балів у якому з непрофільних предметів нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільних предметів становить не нижче 170 балів з кожного предмета.

Міносвіти України надало право особам, які не атестовані з української мови та літератури, складати вступний іспит з тієї мови, оцінки з якої виставлені в атестаті.

Нагадаємо, наприкінці березня ц.р. міністр освіти і науки України Дмитро Табачник заявив, що міністерство дозволило подавати сертифікати про тестування при вступі до вузу, отримані в 2007-2008 рр.

Він також повідомив, що при міністерстві створена робоча група для розробки нових стандартів середньої освіти і заснований механізм узгодження всіх документів зі студентами та ректорами.

За словами міністра, до кінця квітня 2010 р. будуть розглянуті всі справи щодо ліцензування та акредитації вузів. Д.Табачник зазначив, що станом на 30 березня вже розглянуто 700 справ з 1600 - багатьом вузам було відмовлено у ліцензуванні. Серед нововведень міністерства - запровадження проведення незалежного тестування на 11:00 (раніше було на 9:00).