ua en ru

Міносвіти України виступило проти повернення до 10-річної системи навчання

Автор: RBC.UA
Міністерство освіти і науки України виступає проти повернення до 10-річної системи навчання в школах, повідомляє прес-служба відомства.

Міністерство освіти і науки України виступає проти повернення до 10-річної системи навчання в школах, повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, стверджується, що при поверненні 10-річної системи приблизно 100 тис. вчителів автоматично стануть безробітними.

"Міжнародне співтовариство не визнаватиме атестати про середній і дипломи про вищу освіту, оскільки це є порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про мінімальний 12-річний термін здобування середньої освіти. Витрачено 1,5 млрд грн. на підручники, для їх заміни необхідно ще більше коштів платників податків. Буде скасовано профільне навчання в старшій школі. Учням буде дуже складно вступити у вищі учбові заклади", - йдеться в повідомленні міністерства.

Міносвіти України нагадало, що на порядок денний пленарного засідання Верховної Ради України 23 лютого 2010 р. внесений на розгляд проект закону України щодо повернення до 10-річного терміну здобування повної загальної середньої освіти.

Нагадаємо, 21 жовтня 2009 р. народний депутат від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко вніс на розгляд парламенту законопроект №5252 "Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження десятирічного терміну навчання для здобування повної загальної середньої освіти".

Згідно з законопроектом, зарахування учнів в загальноосвітні учбові заклади здійснюватиметься, як правило, не з шести років, як це має місце зараз, а з семи. Також пропонується визначити, що термін навчання для здобування повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх учбових закладах скоротиться з 12 до 10 років: 3 роки (1-3 класи) - в загальноосвітніх учбових закладах I ступеня; 5 років (4-8 класів) - в загальноосвітніх учбових закладах IІ ступеня; 2 роки (9-10 класів) - в загальноосвітніх учбових закладах IІІ ступеня.

За словами А.Гриценко, цей закон потрібно прийняти невідкладно, «тим більше, що це - вимога часу, і ідею цього законопроекту підтримують як суспільство, так і працівники освіти».