ua en ru

Міносвіти України пропонує повернути 11-річну шкільну освіту

Автор: RBC.UA
Міністерство освіти та науки вважає, що альтернативою 12-річній середній освіті може стати повернення до 11-річної середньої освіти й запровадження обов'язкової 1-річної дошкільної освіти.

Міністерство освіти та науки вважає, що альтернативою 12-річній середній освіті може стати повернення до 11-річної середньої освіти й запровадження обов'язкової 1-річної дошкільної освіти. Про це заявив міністр освіти та науки України Дмитро Табачник на парламентських слуханнях, присвячених проблемам у системі 12-річної середньої освіти й шляхам їх подолання, повідомляє радіо «Свобода».

За його словами, запровадження 12-річної освіти ставить низку проблем, пов'язаних із матеріально-технічним забезпеченням шкіл, а також із недостатньою підготовкою педагогічного складу й необхідністю збільшення фінансування середньої освіти.

Зокрема, серед таких проблем Д.Табачник назвав необхідність забезпечення шкіл додатковими медичними послугами у зв'язку зі збільшенням кількості учнів, які будуть займатися в другу зміну, збільшення видатків на комп'ютеризацію шкіл, на реалізацію програми «Шкільний автобус».

У цілому, за оцінками Міносвіти, на запровадження 12-річного навчання додатково буде потрібно понад 4 млрд грн. Ще одним варіантом вирішення проблеми середньої освіти, за словами Табачника, є надання права вибирати 11-річну чи 12-річну систему навчання місцевим радам. Однак міністр заявив, що не є прихильником такої системи.

Нагадаємо, 21 жовтня 2009 р. народний депутат від блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Анатолій Гриценко вніс на розгляд парламенту законопроект №5252 "Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження десятирічного терміну навчання для здобування повної загальної середньої освіти".

16 лютого Верховна Рада України відхилила даний законопроект.

У законопроекті пропонувалося змінити терміни здобування повної середньої освіти, зокрема, в загальноосвітніх учбових закладах I-III ступенів - з 12 роки на 10 років, в загальноосвітніх учбових закладах I ступеня - з 4 років на 3 роки, в загальноосвітніх учбових закладах ІІІ ступені - з 3 років на 2 роки, а також уточнити терміни перебування в дошкільних учбових закладах (яслах-садках) - до 7 років і встановити початок навчання в середній загальноосвітній школі з 7 років.