ua en ru

Міносвіти хоче урізати викладання українських мови та історії в школах

Автор: RBC.UA
За задумом керівництва Міносвіти, історія України як окремий предмет взагалі зникне з розкладу шкільних уроків 5-9 класів, пише видання "Дзеркало тижня. Україна".

За задумом керівництва Міносвіти, історія України як окремий предмет взагалі зникне з розкладу шкільних уроків 5-9 класів, пише видання "Дзеркало тижня. Україна".

У новому навчальному плані, розробленому Міністерством освіти і науки для п'ятих-дев'ятих класів середньої школи, скорочено викладання української мови і літератури. Історія України як окремий предмет відсутній взагалі.

У новому навчальному плані, який є в розпорядженні видання скорочено кількість уроків української мови. Тепер їх буде всього по два на тиждень. Для порівняння: в Російській Федерації на вивчення державної російської мови в шостому класі середньої школи відводиться шість уроків щотижня.

У сьомому, восьмому і дев'ятому класах кількість годин на вивчення української літератури також зменшується.

Ще гірша ситуація з історією України. За задумом керівництва Міносвіти, цей предмет як такий взагалі зникне з розкладу шкільних уроків. Замість нього з'явиться новий, інтегрований курс - історія, в якому буде об'єднана всесвітня історія та історія України.

Разом з тим, проголосивши інтеграцію кількох курсів історії, Міносвіти планує скоротити кількість уроків, відведених на вивчення цього предмета. У п'ятому класі тепер буде один урок на тиждень замість двох (прибрали приблизно 34 уроки за рік). У восьмому і дев'ятому класах курс скоротили на 0,5 години в тиждень (за рік це приблизно 17 уроків).

Перед тим, як перекроїти шкільні навчальні плани, Дмитро Табачник ініціював реформу вищої освіти. В урядовому законопроекті, внесеному до ВР, передбачається встановлення стипендій на рівні прожиткового мінімуму. Також цей документ передбачає посилення інноваційної складової в діяльності університетів. Кабмін хоче надати вузам право видавати власні дипломи. Міністр Дмитро Табачник є прихильником укрупнення вищих навчальних закладів.

Втім зазначалося, що урядовий документ може бути відкликаний з парламенту. Пізніше Президент України Віктор Янукович заявив, що реформа вищої освіти може служити "антиприкладом" проведення реформ. Він сказав, що перед тим, як проводити реформи, потрібно чітко опрацювати їх концепцію.

Зазначимо, що діяльність Дмитра Табачника на посаді міністра освіти викликає багато невдоволення у опозиції. Періодично робота чиновника стає об'єктом і президентської критики. Його критикують, зокрема, за те, що він не вміє і відверто не бажає налагодити діалог з ректорами вузів і студентства. Ще наприкінці серпня минулого року глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін припустив, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник може бути звільнений у ході кадрових змін в складі уряду. Пізніше вже Янукович попередив міністрів гуманітарного блоку про те, що, якщо вони не змінять свого ставлення до роботи, то можуть бути звільнені. До цього Табачника піддали критиці і в звіті Міжнародної правозахисної організації Freedom House, про рівень демократії в Україні. Правозахисники тоді відзначили зниження рівня демократії та формування в нашій країні "нездорової політичної обстановки". Серед іншого, в звіті рекомендувалося відправити у відставку міністра освіти Дмитра Табачника як "джерело розбрату в сфері освіти та мовної політики".

Опозиція намагалася відправити Табачника у відставку вже неодноразово, однак їй не вистачало голосів, щоб звернеться до Президента з офіційною пропозицією ВР звільнити Табачника.